Görüş Bildir

Türk Tarih Kurumu Başkanı: 'Darbe Teşebbüsüne Karışmış, Pişman Olmuş Kişilere de Sahip Çıkmamız Gerekiyor'

Haberler
> Türk Tarih Kurumu Başkanı: 'Darbe Teşebbüsüne Karışmış, Pişman Olmuş Kişilere de Sahip Çıkmamız Gerekiyor'

Eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış’ın “15 Temmuz'u anlamak' konulu panelde söylediği sözleri sosyal medya hesabından paylaştı. Yaramış panelde,  'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kazanmamız gerekiyor.' dedi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Türk Tarih Kurumu (TTK) iş birliğinde '15 Temmuz'u anlamak' konulu panel düzenlendi. Türk Tarih Kurumu Başkanı Yaramış da panelde bir konuşma yaptı.

"Neticede bu bir sosyal yaradır"

Yaramış konuşmasının bir bölümünde, “Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kazanmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Tarihte biliyorsunuz, birçok darbe girişimi oldu, darbeler oldu” hatırlatması yapan Yaramış, “Bu darbelerin topluma vermiş olduğu zararı azaltmak için, zaman içinde nedamet duyan, pişmanlık duyan insanları da bizim kazanmaya çalışmamız gerekiyor. Neticede bu bir sosyal yaradır aynı zamanda” diye konuştu.

Metiner tepki gösterdi

Metiner tepki gösterdi

Konuşmayı sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşan Metiner, 'Bu adam Türk Tarih Kurumu Başkanı. Afyon Üniversitesinde yaptığı konuşmaya bakın. Darbe teşebbüsüne karışmış ama pişman olmuş FETÖ’cüleri affedip kucaklamamızı salık veriyor. FETÖ ile bu adamlarla mı mücadele edeceğiz?” diye sordu.

Metiner, “O koltukta onu tutanın samimiyetine asla inanmam” tepkisini gösterdi.

Birçok sitede konuşmanın o bölümü yok

Birçok sitede konuşmanın o bölümü yok

Etkinliğin haberi, Türk Tarih Kurumu, Anadolu Ajansı ve Afyonkarahisar Üniversitesi'nin internet sitelerden yayınlandı.

Ancak Metiner’in paylaştığı kısım kurumların sitesinde yer almadı.

TTK, “Kurumumuz tarafından 15 Temmuz’u Anlamak Paneli Düzenlendi” başlığıyla sunduğu konuşmanın spot kısmında, “Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış: 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü unutmadık, unutmayacağız ve unutturmamak için çalışmaya devam edeceğiz. Ta ki tek bir FETÖ’cü kalmayıncaya kadar” ifadelerine yer verdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
111
85
41
8
4
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Resho

Pişmanlık yaşamayıp da halen pişkin pişkin aramızda gezen hatta bununla kalmayıp suçluluk psikolojisini de arkasına alarak sağı solu FETÖ'cü diye suçlayanlar... Devamını Gör

Oylar biraz daha düşsün Okyanus ötesine özledik seni yurda dön mesajları gelir. 15 temmuz darbesi Kılıçdaroğluna veya askere yıkılır ."Aslında Feto masumdu ,... Devamını Gör

Bu güzel ülkenin şu pis insanlardan kurtulmasını dört gözle bekliyorum.