Tüp Bebek Tedavisi ile Sahip Oldukları İkiz Bebeklerin Kendilerinden Olmadığını Öğrenince Kliniğe Dava Açan Çift

1PAYLAŞIM

Çift, Los Angeles'taki kliniğe karşı yasal işlem başlattı.

Kaynak: https://www.theguardian.com/society/2019...

Yaşadıkları bu üzücü olaydan dolayı isimlerini vermek istemeyen çift, yıllardır bebek sahibi olmaya çalışıyordu.

2018'in Eylül ayında ikiz kızlara hamile oldukları söylenen çift bebekleri için çok heyecanlıydı.

Ancak sonogramlarında bebeklerinin erkek olduğunu görünce şaşkınlığa uğradılar.

Davaya göre: "Davacılar sonogram sonuçlarını tartışmak için klinik sahipleri olan Berger ve Hong'u çağırdılar. Davalı Hong ve Davalı Berger, Davacılara sonogram sonuçlarının doğru olmadığını ve kesin bir test olmadığını söyledi."

“Davalı Berger ve Davalı Hong, Davacılara kızları oldukları ve hiçbir şeyin yanlış olmadığı konusunda güvence verdi” şeklinde açıklama yapıldı.

Ancak, 31 Mart 2019'da Davacı AP, sezaryenle doğum yaptı ve bebeklerin ikisinin de Asya kökenli olmadığını gördü.

Sanık temsilcilerinin hastanede çiftle buluşmak için New York'a gittiğini belirtildi. Çift, kendileri ve bebekleri için, çocuklarla genetik olarak ilişkili olmadıklarını ve iki çocuğun birbirleriyle ilişkilerinin olmadığını doğrulayan DNA testlerinden geçme konusunda anlaştılar. Daha sonra çocukların velayetini bırakmak zorunda kaldılar.

Yapılan testler, Bebek A'nın genetik olarak A Çiftine eşleştirildiğini ve Bebek B'nin genetik olarak B Çiftine eşleştirildiğini ortaya koydu…

Sonuç olarak, davacıların Bebek A ve Bebek B'nin velayetini feshetmeleri gerekiyordu, bu nedenle iki çocuğun da kaybına maruz kalmış oldular.

Avukatlar, tıbbi yolsuzluk, ihmal, umursamaz ve yanlış davranma ve aldatma dahil olmak üzere jüri duruşması için toplam 16 şikayette bulundular.

Duygusal anlamda oldukça zor bir süreç geçiren çift tedaviye başladı. Tedavi için, doktorlar ve tesis ücretleri, ilaç, seyahat ve uzmanlık hizmetleri de dahil olmak üzere, çiftin 100.000 ABD dolarından fazla harcama yaptığı söyleniyor.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arsenic

Olmuyorsa zorlamayin kardesim, nedir bu üreme merakı?! Hayatın anlamını üremekte bulan insanları anlamıyorum. Dünyada yeterince insan var. Eğer çok süper zeka ya da güzellik genleriniz ya da malınız mülkünüz yoksa üremeyin..

begumdebegum

burada da yaşandı benzer olay maalesef. çok acı bir durum gerçekten. allah kolaylık versin.

melis_cankurtaran

anasını satayim o kadar emek verip ikiz dogurucam bir de velayetlerini birakmak zorunda kalicam hastanenin anasini aglatirim ama cocuklara da bakarim ya ben dogurmusum sonucta!

bseozyrt

16 farklı suçtan eger tazminat davası ise bitti o hastane.. bu masrafın altından kolay kolay kalkamaz.

Görüş Bildir