Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tüketici, İhtiyaç ve Konut Faizleri Düştü: Ziraat Bankası, VakıfBank ve Eximbank'tan Sonra Halkbank da Faizi Düşürdü

 > 
6PAYLAŞIM

Ekonomideki durgunluk nedeniyle iyice daralan konut piyasasını rahatlatabilecek faiz indirimi haberleri devam ediyor. Merkez Bankası'nın faizleri düşürmesinin ardından önce Ziraat Bankası sonra da VakıfBank ve Eximbank faizleri indirdiğini duyurmuştu. Bugün Halkbank da faizleri düşürdüğünü duyurdu.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın faizleri düşürmesiyle birlikte bankalar da faizleri indirmeye başladı.

Faizlerin düşmesi sonrası ilk hamle Ziraat Bankası'ndan gelmişti. Maaş müşterilerine %1,49, diğer müşterilerine de %1,59 üzerinden tüketici ve ihtiyaç kredisi sunan Ziraat Bankası 500 bin TL'ye kadar olan konut kredisi faizini de %0,99'a düşürdü.

Vakıfbank da konut kredisi faizini %1,49'dan %0,99'a çekti.

Vakıfbank, bugünden itibaren geçerli olmak üzere, tutarı 500 bin liraya kadar konut kredilerine yönelik aylık faiz oranlarını, azami 180 ay vade için yüzde 1'in altına çekerek yüzde 1,49'dan yüzde 0,99'a indirdi. VakıfBank ayrıca, kampanyaya katılan firmaların konut projelerinden ev satın almak isteyen bireysel müşteriler için faiz oranını da 180 aya kadar aylık yüzde 0,79 olarak belirledi. Yani firmalar Vakıfbank ile doğrudan çalışabilecek.

KOBİ'leri destekleyen ve ihracata yönelik çalışmalara destek veren Eximbank da TL faizlerini düşürdü.

Türk Eximbank, KOBİ’lere ve yüksek teknolojili ürün üreten ihracatçılara kullandırdığı TL kredilerindeki faiz oranını %15,19’dan %11,84 seviyesine indirdi. Bu faiz indirimi de %22'lik bir indirime karşılık geliyor.

Faiz indirimi haberleri peşi sıra gelirken bir haber de Halkbank'tan geldi. Tüketici kredisi için faiz %1,49'a çekilirken konut kredisi faizi de %0,99 oldu.

Maaş müşterilerine %1,49'dan kredi verilirken diğer müşteriler için de ihtiyaç kredisi faizleri %1,59 oldu. Konut kredisi faizi de Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ta olduğu gibi 180 aya kadar %0,99 oldu.

Vakıfbank ve Ziraat Bankası Konut Kredisinde Faizi %1'in Altına İndirdi - onedio.com
Vakıfbank ve Ziraat Bankası Konut Kredisinde Faizi %1'in Altına İndirdi - onedio.com

Peki siz bu faiz oranları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorum kısmında paylaşın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir