Görüş Bildir
Haberler
Sosyal Mesafe Kuralı Yine Hiçe Sayıldı: Sokağa Çıkma Yasağı Bitti Vatandaş Pazara Akın Etti

Sosyal Mesafe Kuralı Yine Hiçe Sayıldı: Sokağa Çıkma Yasağı Bitti Vatandaş Pazara Akın Etti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 48 saatliğine uygulanan sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından pazarlarda yoğunluk oluştu. Pazara gelenler sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak alışverişlerini yapmaya devam etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs önlemleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 48 saatliğine uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından bugün kurulan pazarlarda yoğunluk meydana geldi. Pazara alışverişe gelenler, 1 metrelik sosyal mesafe kuralına uymadı.

Anons yapılarak vatandaşlar uyarıldı

Anons yapılarak vatandaşlar uyarıldı

Zabıta, pazar içerisinde esnafa maskesiz, eldivensiz bulunmamaları için sık sık anons yaptı. Pazar yerinde vatandaşlara sosyal mesafeye dikkat etmeleri çağrısı da yapıldı.

Pazar girişinde sosyal mesafe kuralı uygulanırken, pazar alanına giren vatandaşlar bu kuralı dikkate almadı. Vatandaşlar, eldiven ve maske kullanırken, tezgahlar arasında gelip gidenler sosyal mesafeye uymadı.

"Tekrar sokağa çıkma yasağı olur diye alışverişimizi yapıyoruz"

"Tekrar sokağa çıkma yasağı olur diye alışverişimizi yapıyoruz"

Pazara alışverişe geldiğini ifade eden Sevilay Özdemir, 'Yasak olduğunda evden çıkmadık, evimizde izole olduk. Tekrar sokağa çıkma yasağı olur diye alışverişimizi yapıyoruz. Pazarda geçtiğimiz günlere göre daha bir yoğunluk var. Geçen hafta pazara çıktığımda bu saatlerde kimse yoktu. Fakat bugün yoğunluk var' dedi. Nuray Sönmez ise 'Özgürlük kadar güzel bir şey yokmuş, 2 günde bunu anladık. 2 gün evde kalınca baya bir kötü olduk. Ben pazardan günlük ihtiyacımı alıyorum. 2 gün aç kalınca ölmeyiz sanırım. Herkes malzemesini stoklasın ve dışarı çıkmasın' ifadelerini kullandı.

"Çabuk bozulmayan ürünlerin satışında artış var"

"Çabuk bozulmayan ürünlerin satışında artış var"

Sokağa çıkma yasağının ardından pazarda yoğunluk olduğunu belirten pazar esnafı Erkan Akyol, 'İnsanlar yasak boyunca evlerindeki yiyeceğini 2 günde bitirdi. Önceden vatandaşlar pazar içerisinde bir iki tur atardı, şimdi ise pazarda kimse dolaşmadan alacağını alıp gidiyor. Tabi yasaktan sonra pazarda yoğunluk oluştu. Çabuk bozulmayan ürünlerin satışında artış var' dedi. Pazarcı Dilek Güder ise, 'Halk bir daha yasak çıkar diye tedirgin ve o yüzden bir yoğunluk var. İşin kötü tarafı ise yoğunluktan dolayı sosyal mesafeyi unuttular. Şimdi sosyal mesafe kalmadı' diye konuştu.

"Sosyal mesafe kuralına uymak çok zor"

"Sosyal mesafe kuralına uymak çok zor"

Maskesinin içine kağıt mendil koyarak, virüsten korunmaya çalışan müşterilerden Sadık Öztürk, pazarda sosyal mesafeye uymanın mümkün olmadığını söyledi. Öztürk, 'Siz görüyorsunuz sosyal mesafeye uyan var mı? Burada uymanın mümkünatı yok. İnsanların korunduğunu da pek zannetmiyorum. Korunan kendine korunur. Korunmayan sana bana bulaştırır. Ben korunmak için mümkün olduğunca evden çıkmıyorum. Alışverişe çıkarsak sosyal mesafeyi korumaya çalışıyorum' diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
87
70
16
8
6
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Yeditepeliler

basimiza ne geliyorsa cahillikten geliyor bu memleket hic bir zaman adam olmaz iste bu yuzden.

seyyidonbaşı

Ve virüs torunlarını bile büyütecek bir ülke keşfetti.. Daha da gitmez..

Nurten Tanrıkulu

Bazen yolun ortasında yürüyen bazı mallara denk gelirim korna çalarsın suratına bön bön bakıp hiç istiflerini bozmazlar ve arabayı yavaşlatıp yoldan kaldırım... Devamını Gör

Cem Reality

İlk arabaların önünde bir de insan yürürdü, arabanın yolların esas sahibi olan insanlara zarar verme ihtimalini ortadan kaldırmak için. Halen bu kültürü almı... Devamını Gör