Görüş Bildir
Haberler
Sosyal Medyada Gündem Olan O Heykeller Kaldırıldı

Sosyal Medyada Gündem Olan O Heykeller Kaldırıldı

Diyarbakır’da tartışmalara neden olan karpuz içindeki çocuk ve tatlıcı heykelleri 'düzenleme' için Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gazete Duvar'ın haberine göre, Diyarbakır Havaalanı çevre yolundaki Yonca Kavşağı’na konulan heykellerden karpuz içinde çocuk ve tatlıcı figürleri olan heykeller, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme yapılması için kaldırıldı.

Kentte tartışma yaratmıştı

Kentte tartışma yaratmıştı

Diyarbakır Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu, kentte tartışmalara neden olan heykellerin kaldırılması için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine idari başvuruda bulunmuştu.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi kayyumu Münir Karaloğlu, tepkilerle ilgili yaptığı ilk açıklamada heykelleri savunmuştu. 

Karaloğlu, karpuz içindeki çocuk heykeli için yapılan eleştirilerle ilgili olarak çocuğun iki dişi olduğuna dikkat çekerek, “Çocukları ayrıştırmayın” demişti.

Sosyal medyada alay konusu olan heykeller için 4 milyon TL harcandığı öne sürülmüştü.

Sosyal medyada alay konusu olan heykeller için 4 milyon TL harcandığı öne sürülmüştü.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada heykellere 4 milyon TL ödendiği iddiasının yalan ve iftira olduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

'Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarının açıklamamız ve ulaşabildikleri kayıtlara rağmen maketlere 4 milyon 412 bin 835 ödendiği iddiası ise yalan ve iftiradır. Bu bedel 11 Mayıs 2021 tarihinde yaptığımız açıklamada ifade ettiğimiz üzere 170 bin metrekarelik alanda drenaj hatları, su depoları, çimlendirme, ağaçlandırma, çalı ekimi gibi işlerin tamamını içeren ihalenin tutarıdır. Söz konusu ihale açık ihale usulüyle yapılmış, canlı yayınlanmış ve en ekonomik teklifi veren firma tarafından üstlenilmiştir. Çalışmalar devam etmektedir. Duyarlılık ve yapıcı eleştirileri için Diyarbakır kamuoyuna teşekkür ediyoruz.”

Heykellere gelen tepkiler için 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
90
63
11
7
7
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Lyth

4 milyon tl tutmadı diyor. O zaman göster faturasını. Resmi belgelere işlenmiyor mu bunlar? Biz şirkete aldığımız bisküvinin bile parasını yazıyoruz. İftira ... Devamını Gör

Kal El

Cehape zihniyeti heykellere tapiyor, diyen itleri sahneye alalim, 4 Milyon ney lan. O kadar harcanmadi dedilerse o kadar harcanmistir yani birilerinin cebine... Devamını Gör

Murat

Peki paralar ne oldu. 4 milyon TL nerde o zaman.