Son Zamanlardaki Ekonomik Durumlarımızı En Net Şekilde Özetleyecek Hem Acı Hem de Komik 15 Paylaşım

344PAYLAŞIM

Ekonomik durumumuz bir türlü düzelmediği için alakalı alakasız her durumda her anda aklımıza gelir hatta aklımızdan çıkmaz oldu. İşte ekonomik durumlarımızın aklının bir köşesine mıh gibi çakıldığı dertli kişilerden, son durumlarımızın özeti olacak hem acı hem de komik 15 paylaşım. :)

1. 2 liraya kahve buluyorsak gidip hepimiz 3-4 bardak içelim...

2. Yıllar sonra başlamıştır belki, olamaz mı? :)

3. Fotokopiyi bu paraya alınca her şeyi o para üzerinden hesaplama isteği gelir insanın.

4. "Enflasyon var yeğenim! Her kaşığın önemi var..."

5. Bu devirde böyle olacak demek ki. :)

6. Bi köşede dursun diye böyle paylaşımlar yapılıyor herhalde artık...

7. Mantıklı.

8. En azından yanlış okuduğunun farkına varmışsın. Bazen farkına bile varamıyoruz. :)

9. Otele para verince nakit sıkıntısı olmuş olabilir...

10. Al sana cevap...

11. Para var dedik de zenginiz demedik...

12. Artık o eski günleri unutun...

13. Küçük rafine zevklere dönüyoruz artık. :)

14. Oldukça acı bir paylaşım olmuş. :)

15. Para üstü niyetine verilen 10 kuruşluk sakızlar bile 25 kuruş oldu...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gokhan-ali-celik

#1 cahil cüheyla sürüsünün anlayacağı dilde bi açıklama yapayım da kafalarını artık başka şeylere yorsunlar :) 3 liralık meyve suyuyla 7 liralık meyve suyunu bir tutmazsınız öyle değil mi ? ( gerçi size belli olmaz) birisi tamamen yapayken diğeri tamamen gerçek meyvedir. Kahve de aynı işte :) 1 liraya 2 liraya otomattan, benziciden, mahalle kırathanesinden, bimden alıp içtiğin kahve granül kahvedir. Kendilerini bu hale getirmek için saatlerce üretim aşamsında kaynatırlar ki bu kahve çekirdeğinin başına gelebilecek en kötü şeydir, çekirdekteki doğal kafeinin ve aromanın tamamının içine eder. O aldığın kahve aroması ve kafein %100 yapay elde edilir. Diğeri ise %100 doğaldır.

gokhan-ali-celik

Starbuckstan kahve içmek özentilik değildir. O parayı vermek istemezsin orası ayrı ama verene bok atamazsın. 10 liralık kahveden kendine story malzemesi çıkaran, bunu statü gibi gösteren ezik sürüsünü tenzil ediyorum :) En güzeli kendi kahvenizi kendiniz hazırlayın. Otomatik makineniz yoksa bir haftalık sigara parasına filtre kahve makinası var.

yasiyahyabeyaz

#10 gidemiyoruz gerizekalı. para mı var? müebbet yedik.

seda-bal

#6 deri 6m2 27 lira mı? 6m2 halı kadar kıymetli değil bak

ashirogi-muto

#1 Siz demin ciddi ciddi otomattan aldığınız Nescafe adlı çöp suyuyla taze öğütülmüş çekirdek kahveyi mi karşılaştırdınız? Bir de McDonald's da 1 lira diyenler var kafayı yersin. Sizin dilinizin damağınızın bir zevki olmayabilir, ağzınızı çöp öğütücü olarak kullanıyor olabilirsiniz ama herkes sizin gibi olmak zorunda değil. Adamın kahve zevki var, o sırada evde olmayabilir ve Nescafe denen çöpü içmek istemiyor olabilir. 8,25 lira evet pahalı ama bu Starbucks özelinde bir durum değil ki, filtre kahve fiyatları her yerde böyle. Piyasası bu şekilde yani. Ama ideal olan nedir? Evine kaliteli bir çekirdek ve öğütücü alırsın, kahveni kendin yaparsın. Evde iyi bir kahve içmek için zengin olmanız gerekmiyor. Kilosu 100 liradan 1 kilo kaliteli bir çekirdek alsanız onlarca bardak kahve çıkar ondan.

kahsens.

Nescafe için neden çöp dediniz, bilmediğimiz bir şey mi var :(

ashirogi-muto

Birkaç yıl önce ben de Nescafe içmekten keyif alıyordum. Sonra bir gün bir akrabaya misafirliğe gittim, filtre kahve ikram ettiler. Onu içtikten sonra yıllardır içtiğim şeyin kahve olmadığını anladım. İnanın bana ikisinin arasında dağlar kadar fark var. Nescafe denilen toz fabrikasyondur, işlemden geçmiş yapay bir üründür. İnternete bakarsanız nasıl üretildiğini görürsünüz. Filtre kahvede ise tıpkı Türk kahvesinde olduğu gibi kavrulmuş çekirdeğin öğütülmüş hali kullanılır, yani üretim süreci şeffaftır, sağlıklıdır. Prensibi ise kahvenin çay gibi demlenip filtre kağıdıyla posasının süzülmesidir.

kahsens.

Ben de çok severim filtre kahveyi ama nescafenin 3ü bir arada olanları değil normal kahvesini de severim. Çöp diyince acaba içtiklerimizin içinde mide bulandırıcı bir şeyler mi var diye merak ettim. Teşekkür ederim

ashirogi-muto

Acrylamide adlı kanserojen bir maddenin hazır kahvelerde katbekat fazla bulunduğunun tespit edildiği birçok araştırma mevcut, siz de internette bulabilirsiniz. Özellikle İngilizce birçok yazı mevcut. İçmeme konusundaki bir diğer çekincem de bu. Mide bulandırıcı olmasa bile endişe verici :) Rica ederim teşekkürlük bir şey yapmadım

coldhearted

Böbrek (tanesi) : 472.781 TL - Ulan varlık içinde yokluk çekiyoruz.

esen-adil

O yanlış olmuş geçen sene bir arkadaş 40 binden okutmuştu.

Görüş Bildir