Görüş Bildir
Haberler
Sokakları Temizleyerek İki Öğrenciye Burs Veren Abdurrahman Yılmaz ile Tanışın: 'O Çocuklar Bizim Geleceğimiz'

etiket Sokakları Temizleyerek İki Öğrenciye Burs Veren Abdurrahman Yılmaz ile Tanışın: 'O Çocuklar Bizim Geleceğimiz'

Batuhan
08.10.2019 - 11:52 Son Güncelleme: 09.10.2019 - 02:44

Zonguldak Belediyesi’nde 8 yıldır temizlik görevlisi olarak çalışan 53 yaşındaki Abdurrahman Yılmaz, sokakları temizleyerek kazandığı 2 bin 400 liranın 400 lirasıyla, 2 ilkokul öğrencisine burs veriyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

8 yıl önce temizlik görevlisi olarak işe başladı

8 yıl önce temizlik görevlisi olarak işe başladı

Rat Mahallesi’nde ailesinden kalma evde yalnız yaşayan Abdurrahman Yılmaz, mezar kazarak geçimini sağlarken, 8 yıl önce Zonguldak Belediyesi’nde temizlik görevlisi olarak işe başladı.

DHA'da yer alan habere göre, her gün sabah erken saatlerde kalkıp kent merkezindeki sokakları temizleyen Abdurrahman Yılmaz, alın teriyle kazandığı 2 bin 400 lirayla bu yılki eğitim ve öğretim yılında da burs vermeyi sürdürüyor.

"Ben bir kalem için defter için neler çektiğimi biliyorum"

"Ben bir kalem için defter için neler çektiğimi biliyorum"

Abdurrahman Yılmaz, okumayı çok istediğini ancak maddi durumu yetersiz olduğu için ilkokuldan sonra çalışmaya başladığını söyledi. Kalem ve defter alabilmek için ayakkabı boyacılığı yapıp, simit sattığını anlatan Yılmaz, 'Ben bir kalem için defter için neler çektiğimi biliyorum. Çocuklar beni tanıyor fakat onlara burs verdiğimi bilmiyorlar. Bilmelerini istemiyorum. Onlar başarılı oldukça mutlu oluyorum. O çocuklar geleceğimizin nesilleri. Onlar okuma ve yazma azmiyle tutuşuyorlar. Mum ışığı altında çalışarak doktor, mühendis çıkan çocuklar oluyor. Ben onlardan etkilendim. Çocuklar okusun, doktor, mühendis olsunlar. Ben keşke okusaydım. Okul ihtiyaçlarını kendim karşılamak için ayakkabı boyadım, simit sattım. Bir kalem, bir defter geldiğinde bizler için bayramdı' dedi.

"Maddi durumum iyi oldukça burs vermeye devam etmeye çalışacağım"

"Maddi durumum iyi oldukça burs vermeye devam etmeye çalışacağım"

Maddi durumu iyi oldukça burs vermeye devam edeceğini ifade eden Abdurrahman Yılmaz, 'Zonguldak halkının temiz ve nezih bir ortamda yaşaması için arkadaşlarımla çalışıyoruz. Maddi durumum iyi oldukça burs vermeye devam etmeye çalışacağım. Bana gurur veriyor. Kefenin cebi yok. Bir sigara 15 lira. Sigara içmesen onu çocuğa versen, o çocuk onla ayakkabı alır, kıyafet alır. Duyanlar tebrik ediyor. Olumlu yaklaşanlar var. Benim için beni tanıyan ya da tanımayanların düşünceleri önemli değil. Ben bunu kendim istediğim için yapıyorum' diye konuştu.

"Abdurrahman abiyle gurur duyuyoruz"

"Abdurrahman abiyle gurur duyuyoruz"

Abdurrahman Yılmaz’ın birlikte çalıştığı mesai arkadaşı Aydemir Kayık da 'Kendisi çok sevilen ve sayılan birisi. Dürüst ve işine saygılı. Benim iki çocuğum okumasa ben de yardım ederim. Abdurrahman abiyle gurur duyuyoruz' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
682
291
43
3
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Berçem Keleş

ABİMMMMM, herşey gönlünce olsun

Lestat

Kalbinde Allah korkusu, kişiliğinde edep, haya olan herkese selam olsun. Allah yolunu açık etsin. Saygılar güzel insan.

luciapetrovsky

ne güzel insansın sen. herkese örnek olması dileğiyle.