Sneaker Coolluğunda 3 Soruyu Cevaplamış 3 Ünlü

-
Abone ol

"İstanbul denince ilham peşi sıra gelir de rahatlık bunun neresinde?" dediyseniz röportajın tamamını okumalısınız. Evet trafik var, hem de çok; ama röportaj kısa ve samimi, hem de çok!

Oyuncu Enis Arıkan, tasarımcı Hande Çokrak ve oyuncu Fırat Altunmeşe'ye 3 kısa soru sorduk: İstanbul'da sürekli karşılaştıkları en büyük engel, ilham kaynakları ve hepimiz gibi onlar için de vazgeçilmez olan rahatlığın tanımı. İşte cevaplar!

Enis Arıkan - Oyuncu

Enis Arıkan - Oyuncu

Doğma büyüme İstanbullu olan Enis Arıkan'ın İstanbul'da kendini en rahat hissettiği yer Nişantaşı.

Enis'e, İstanbul'da sürekli karşısına çıkan en büyük engeli sorduğumuzda aldığımız cevap tabii ki "trafik!"

Her İstanbullu gibi trafik! Şehrin tadını çıkarmak ve günlük hayatımı etkilememesi için trafiği unutmaya çalışıp şehrin sokaklarını arşınlayarak şehirden besleniyorum.

Yine de İstanbul; onun ilham kaynağı...

Bana bu şehrin kalabalığı ilham veriyor… Küçük kafelerde kahve eşliğinde yapılan sohbetler... Sahilde yapılan yürüyüşler ve insan manzaralarını hiçbir şeye değişmem.

Asla vazgeçemediği rahatlığın tanımı ise:

Mekan ve zaman  gözetmeden her kıyafetin altına giydiğim spor ayakkabılarım, bu ara özellikle Nike Roshe 2 Flynknit’lerim ve saçımı yapma derdinden kurtaran şapkalarım.

Hande Çokrak - Tasarımcı

Hande Çokrak - Tasarımcı

Tasarımcı Hande Çokrak için ise İstanbul'un en özel yeri Galata.

Galata’nın özel bir yeri var, burası kendimi bulduğum yer. Galata’da dolaşırken, modern butikler, yeni nesil kahve durakları ve bir çok galerinin yanı sıra; sadece burada görebileceğiniz tarih kokan karakteristik yapısını görürsünüz.

Hande Çokrak da trafikten kaçamayan ünlülerden...

Bu şehirde beni en çok zorlayan trafik oluyor, bu nedenle metro kullanmak hem çok rahat hem de hız kesmeden günüme devam etmemi sağlıyor. Bunun yanında her zaman başaramasam da programımı trafik saatlerini düşünerek yapmaya çalışıyorum.

Bakın ilham nereden geliyormuş:

İstanbul’da beni en çok etkileyen, bana ilham veren, her biri farklı hikayelere sahip İstanbul’un insanları.. (Kimisi mutlu, kimisi üzgün.) Bu sayede sınırlarımı sorgulayarak dünyaya yeniden bakıyorum.

Yine de rahatlığından ödün vermeyen tasarımcının vazgeçilmezi ise...

Rahatlık hayatını programlayabildiğin gibi yaşayabilmektir. İstediğin zaman istediğin şeyi yapabilme özgürlüğü benim için gerçek rahatlık, bir de tabiki Nike Roshe’lerim.

Fırat Altunmeşe - Oyuncu

Fırat Altunmeşe - Oyuncu

Oyuncu Fırat Altunmeşe ise Kadıköy, Modalı. 

Moda, şehrin göbeğinde ama sakin. Yürüyerek 10 dakikada Kadiköy rıhtımda olmak, oradan da Beşiktaş’a ya da Taksim’e gitmek… Şehri yaşamaya başlamak için harika bir nokta.

3 ünlüye sorduk, onlar kadar da ünlü bir cevap aldık: "İstanbul'da sürekli karşına çıkan engeller neler?"

Şehirle alakalı en büyük sıkıntım çoğu İstanbullununki gibi trafik. Ama şu kadarını söyleyebilirim; herkes araba almak zorunda değil. Şehrin tadını, şehrin sunduklarını kullanarak, kaldırımları arşınlayarak bu şehri rahat ve keyifli bir hale getirebilirsiniz.

İstanbul demek, en çok da boğaz demek...

Benim için Boğaz her zaman İstanbul’un göz bebeği. Vapurla kıtaları geçerken şehirle alakalı bütün sıkıntıları unutuyorsun. Moda’da yaşadığım için vapuru çok kullanıyorum. Orhan Veli gibi daha nice şairler, yazarlar, sanatçılar o vapuru yaşadı yıllar önce, şimdi biz yaşıyoruz. 

Altunmeşe'den rahatlığın tanımı: 

Rahatlık bence kendin olmak. Söylediklerinle, yaptıklarınla, giydiğin kıyafetle, yaşadığın yerle dürüst bir şekilde kendin olduğunda kimse rahatını bozamaz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
samet-ahretlikoglu

5 YILDIR ROSHERUN FLYKNİT KULLANIYORUM SANIRIM Bİ 5 YIL DAHA KULLANIRIM :d

mert-soylu

sübliminal spor ayakkabı reklamını içerik diye kakışlamak

iceberkozturk

iceriksiz icerik!

furkangibifurkan

Hayatımdan 3 dakika çalındı Hande Çokrak kim ya

ekremcan-arslan

çok basit içerik

Görüş Bildir