Görüş Bildir
Haberler
Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır? e Devlet Seyahat İzin Belgesi Başvurusu...

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır? e Devlet Seyahat İzin Belgesi Başvurusu...

Sunay Korkmaz
09.02.2021 - 11:54

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, şehir değiştirmek zorunda olanlar, şehirler arası yolculuk için Seyahat İzin Belgesi almak zorunda. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları sürerken şehirler arası seyahat yasağından muaf olanlar, gerekli belgeler ile yolculuk yapabiliyor. Zorunlu hallerde şehirler arası seyahatlere izin verilecek olanlar, İçişleri Bakanlığına ait 'ebaşvuru' ekranı ya da ALO 199 hattı üzerinden izin belgesi almak zorunda. Peki, Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır? 2021 E-Devlet seyahat izin belgesi başvurusu...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Seyahat İzin Belgesi ALO 199 Vefa Sosyal destek hattından ya da e-Devlet üzerinden alınabilir. E-devlet ekranından seyahat izin belgesi almak için öncelikle T.C kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılıyor.

Girişin ardından İçişleri Bakanlığı bölümünde yer alan “e - Başvuru” kısmına giriliyor. Seçenekler arasından “Seyahat İzin İşlemleri” seçilerek form dolduruluyor.

e Devlet Seyahat İzin Başvurusu İçin Tıklayın

Seyahat İzin Belgesi Nedir?

Seyahat İzin Belgesi Nedir?
  • Tüm illerde 65 yaş ve üzeri kişiler gün içerisinde 10.00 ila 13.00 saatleri, 20 yaş altı kişiler (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13.00 ila 16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (iş yerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç),bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

  • 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 20.05.2020 tarih ve 8206 sayılı Genelgemiz çerçevesinde ancak Seyahat İzin Belgesi almaları koşuluyla şehirlerarası seyahat edebilecek olup her türlü şehirlerarası toplu ulaşım aracına (uçak, otobüs, tren, vapur vb.) ilişkin bilet satış sürecinde Seyahat İzin Belgesi'nin alınmış olması şartı aranacaktır.

  • Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10.00 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır.

  • Bu doğrultuda ilk uygulama olarak 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00 den 22 Kasım Pazar günü saat 10.00 a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20.00 den 23 Kasım Pazartesi 05.00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama yeni bir karar alınıncaya kadar yukarıda belirtildiği şekilde devam edecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın