Prof. Dr. Nurdoğan Rigel'den Öğrencilerine Mesaj: 'Adalet Savaşçılarım, Hepinizi Amfi Özlemiyle Kucaklıyorum'

 > 
81PAYLAŞIM

Basına yansıyan haberlerde 'öğrencisine düşük not verdiği' iddiasıyla yer alan İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Prof. Dr. Nurdoğan Rigel kendini destekleyen öğrencileri için açıklama yaptı. Rigel yaptığı açıklamada 'Benim ilahi adalet savaşçılarım, hepinizi özlemle, amfi özlemiyle kucaklıyorum.' ifadelerini kullandı. 

Prof. Dr. Nurdoğan Rigel, basında yer alan haberler sonrasında kendisine destek veren öğrencileri için bir video mesaj paylaştı.

Öğrencilerinin verdiği destek sonucunda yaşadığı mutluluğu anlatan Rigel, yayınladığı mesajında şunları söyledi: 

"Sevgili çocuklarım, 8 yıldır tek başıma verdiğim mücadelede artık yanımda bilinçli, pırıl pırıl sizlerin olduğunu bilmekten çok mutluyum. Sizler artık benim mücadelemde bayrağı devralan koruyucu meleklerimsiniz. En son size Newton'un 'devlerin omuzlarında yüksel' düşüncesini açıklamıştım. Şimdi sizlerin genç, güçlü, öz güvenli ve bilgili omuzlarınızda yükselen bir Nurdoğan Rigel olmaktan ölesiye mutluyum. Benim ilahi adalet savaşçılarım, hepinizi özlemle, amfi özlemiyle kucaklıyorum."

Ne olmuştu?

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, bir öğrencisine düşük not verdiği 'gerekçesiyle' 5 ay hapis cezasıyla çarptırılan Prof. Dr. Nurdoğan Rigel'e destek açıklaması yapmıştı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi binası önünde toplanan öğrenciler, "Nurdoğan Rigel suçlu değildir", "İÜ İletişimin yaşayan efsanesine sahip çıkıyoruz" yazılı dövizler taşımış ve yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullanmışlardı: 

"Onun dersinden geçmek için çalışmanın ve derse devamlılığın yeterli olduğunun hepimiz bilincindeyiz. Bu sebeple karar vericilerin derse katılım dahi göstermeyen bir öğrencinin yoruma dayalı sınav kağıdını hangi yetkinlik derecesiyle değerlendirdiğini merak etmekte ve varsa değerlendirme ölçütlerinin kamuoyuyla paylaşılmasını ivedilikle beklemekteyiz"

Rigel için sosyal medyada da binlerce destek mesajı paylaşılmıştı 👇

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir