Prens Harry'nin Son Röportajından Kraliyet Ailesi ve Hayatıyla İlgili Öğrendiğimiz 16 Şaşırtıcı Şey

17PAYLAŞIM

Prens Harry, Dax Shepard'la yaptığı bu röportajda özellikle mental sağlığından bahsetmiş...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/natashajokic1/p...

1. Harry, Meghan ile tanışmadan çok öncesinde bile kraliyet ailesinden ayrılmak istiyormuş.

"Açıkçası yirmili yaşlarımın başında, ben bu işi yapmak istemiyorum, burada olmak istemiyorum, bunu yapmak istemiyorum, bu hayat anneme neler yaptı. Bir daha olacağını bile bile nasıl bir aile kuracağım diye düşünüyordum."

2. Çocukluğunu The Truman Show'a ve hayvanat bahçesinde yaşamaya benzetiyormuş.

3. Meghan, Harry'nin terapiye gitmesinde yardımcı olmuş.

"Meghan canımın yandığını ve kontrolüm dışındaki bazı şeylerin beni gerçekten kızdırdığını görebildi, hemen bana yardımcı oldu."

4. Harry, çoğu acısının arkasında bir "çaresizlik" hissinin olduğunu söylemiş.

"Çaresizlik hissi gerçekten çok kötü bir his. Hayatımda en çaresiz hissettiğim üç anlar şunlardı; ilki annemle arabadayken bizi paparazilerin kovalaması, ikincisi Afganistan'da bir helikopterdeyken, üçüncüsü de eşimle birlikteydi."

5. Terapi, Harry'nin yeni bir bakış açısı ve yön kazanmasına yardımcı olmuş.

"Terapiye başladığımda sanki kafamı kumdan çıkardım ve iyice salladım. Kendime şöyle dedim; ayrıcalıklı bir konumdasın, şikayet etmeyi ve farklı bir şeyler istemeyi bırak, hayatını farklı bir hale getirmek senin elinde. Bir şeyleri nasıl değiştireceğini, anneni nasıl gururlandıracağını düşün. Değişim senin elinde."

6. Kendisi eskiden kötü düşüncelerden kaçmak için parti yapmanın iyi bir yol olduğuna inanıyormuş, Las Vegas'taki ünlü fotoğraflarını hatırlarsınız...

"İplerin koptuğunun farkında değildim, kendime 'Bunu neden yapıyorum?' gibi sorular sorduğumda 'Neden yapmayayım, yirmili yaşlarımdayım, eğlenmem gerekiyor.' gibi cevaplar veriyordum."

7. Harry ve Meghan ilk randevularından birinde, süpermarkete gidip birbirlerini tanımıyorlarmış gibi davranmışlar.

“Meghan benimle kalmak için ilk geldiğinde Londra'da bir süpermarkette buluştuk ve birbirimizi tanımıyormuş gibi davrandık, reyonların arasından birbirimize mesaj atıyorduk."

8. Harry ve Meghan tavuklarını bir fabrika çiftliğinden almışlar.

"Tavuklarımızın hepsini fabrikadan alarak onları kurtardık. İlk geldiklerinde 2-3 tane tüyleri vardı. Hemen yumurtalamaya başladılar, bu da ebeveyn olarak bizi çok gururlandırdı."

9. Harry, oğlu Archie'nin okuldaki ilk gününde fotoğraf çeken magazincilere oldukça sinirlenmiş.

www.instagram.com

"Bu konuda çocukların bir söz hakkı olmadığı için magazinciler istediklerini yapabileceklerini düşünüyor. Yaptıkları saygısızlıktan başka bir şey değil."

10. Harry 'normalleştiği' için orduda olmayı seviyormuş.

"Herkes gibi aynı üniformayı giymeyi ve herkesle aynı şekilde muamele görmeyi seviyordum. Terfi almak için bunu hak etmeniz gerekiyor, kim olduğunuz umurlarında değil, özel bir muamele yok ve kimse size yardım etmiyor."

11. Apaçi helikopteri uçurmak için girdiği sınavlarda oldukça zorlanmış.

"Okul ve sınavlardan nefret ediyordum. Bir daha asla sınava girmeyeceğime söz verdim. Sonra sınavlarla dolu olan orduya katıldım ve kendime tekrar söz verdim, asla bunu yapmayacağım. Sonra apaçi helikopteri uçurmak istedim, sınavlarla doluydu."

12. Prenses Diana, Harry'nin normal bir çocukluk geçirmesi için elinden geleni yapmış ancak her an magazin tarafından takip edildikleri için oldukça zormuş.

"Minik bir alışverişe gittiğimizde, marketin kapısından çıktığımız an, onlarca magazin bizi bekliyordu. Kameralarla birlikte peşimizden koşmadıkları gün sayısı o kadar az ki hatırlayamıyorum bile."

13. Meghan ve Harry Los Angeles'a ilk geldiklerinde Tyler Perry'nin evinde kaldıklarında evin kapısının önü magazincilerle doluymuş.

14. Orlando Bloom ve Katy Perry, Harry ve Meghan'ın şu an yaşadığı evin çok yakınında yaşıyor. Orlando, Harry'e paparazzi olup olmadığını haber vermek için her gün mesaj atıyormuş.

"Bu kabul edilebilir bir şey değil, herkes çocuğumuzun fotoğraflarını çekmek istiyor."

15. Harry'nin kraliyet ailesini terk etmesinin en büyük sebebi Birleşik Krallık basınıymış.

"Bu noktada Birleşik Krallık basınına teşekkür etmeliyim, çünkü işleri gerçekten çok çabuklaştırdılar. Artık onlardan korkmuyorum, istediğimi söyleyebilirim, sizin belirlediğiniz şeyleri söylemek zorunda değilim."

16. Harry mental sağlığının iyileşmesi konusundaki yolculuğunda çalışmaya devam ediyor.

"Artık terapiye ihtiyacı olduğunu sanmıyorum ama devam etmek istiyorum. Terapiden kastettiğim şey ise gerçek terapi, yani birisiyle oturup sohbet etmek, doğada yürüyüşe çıkmak, köpeğimle sahilde top oynamak..."

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Hollywood'un İlk Seks Skandalının Merkezi Olan Mary Astor ve 'Mor Günlük' Hakkında Bilmeniz Gerekenler - onedio.com
Hollywood'un İlk Seks Skandalının Merkezi Olan Mary Astor ve 'Mor Günlük' Hakkında Bilmeniz Gerekenler - onedio.com
Yapımına Servet Ödenmiş! Herkesin Mutlaka İzlemesi Gereken Tüm Zamanların En Yüksek Bütçeli 30 Filmi - onedio.com
Yapımına Servet Ödenmiş! Herkesin Mutlaka İzlemesi Gereken Tüm Zamanların En Yüksek Bütçeli 30 Filmi - onedio.com
Amerikalılar İçin Normal Olan Ancak Dünyanın Geri Kalanını Şoke Eden Birbirinden Garip 28 Özellik - onedio.com
Amerikalılar İçin Normal Olan Ancak Dünyanın Geri Kalanını Şoke Eden Birbirinden Garip 28 Özellik - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozlem-gumus7

Seni bu hale getiren hayat bizim psikolojimize neler yapmaz be Harry..... Bu adamın adını duyunca aklıma Harry Potter geliyor, adamı görünce Ron Weasley geliyor nedense... Jasjsjsjsj tuhaf oluyorum amk djdjdjdjdjjdndjfjf

gizem.dikmen

Vay anasını.. Britanya prensi de olsan hayatından memnun değilsin demek ki bi noktada.

arzu-sahin10

Arkadaşlar paranız olursa sadece parayla alakalı sıkıntılarınız ortadan kalkacak farkındasınız dimi? parası olanın problemi olamaz mı ne kadar sığ insanlarsınız?

ali-karaman5

Aynen ne kadar sığ insanlarız. Onların tek derdi kamera en çok meghan'ı mı yoksa kate'i mi çekti diye düşünürken biz o ailenin Afrika yerlilerinin çocuklarını köle olarak sattığını, Hindistan'da yerli halkı aç bıraktığını unutarak gündemi kendi salak problemleriyle meşgul edip daha çok para kazandıkları için yargılıyoruz. Ne kadar kötü insanlarız af edersin.

mermi53

ya bi siktir git ya annesiyle paparazilere yakalanmış da psikolojisi bozulmuş bu kadar şımarıklık bu kadar herşeye nankörlük olabilir mi. Ulan ingiliz kraliyetindesin ömrün boyunca hiçbirşey yapmasan bile hiçbir vasfın olmasa bile hiçbir zengin insanın görmediği gibi saygı hürmet görüp musluğu kapanmayan bir paranın içine doğmuşsun. Dünyadaki tüm nimetler ayaklarının altına serilmiş hala daha elin sikinde geziyorsun. Bu herif dünyanın gelmiş geçmiş en nankör ve kıymet bilmez insanı listesinde ilk 10 a girer yeminle.

mr.hate

Herkes elinde olmayanı ister, siz burada rahatça atıp tutabiliyorsunuz ama emin olun onun yerinde olup aynı hayatı yaşasaydınız siz de aynısını yapardınız! Siz onun hayatı nasıl bir şeydir hiç tecrübe etmediniz, sadece adamın hayatını zehir eden faktörlerin başında gelen magazin haberlerinden biliyorsunuz, o da TR gibi bir ülkede, asgari ücretle 5 kişilik bir aile nasıl geçindirilir hiç bilmiyor! Evet adamın refahı yüksek, peki huzur? Huzur yok, huzur olmayan yerde de hiç bir şeyin değeri yoktur! Adamın tek derdi "normal" bir hayat! Mesela size bir başka ibretlik örnek vereyim, rahmetli Michael Jackson, tüm o korkunç servetine rağmen ölene dek neyin hasretini çekti biliyor musunuz? Tek başına bir markete gidip, normal insanlar gibi alışveriş yapmak! Adamın değil marketi, marketler zincirini satın alabilecek gücü var ama normal insanlar gibi bir markete gidip alışveriş yapamıyor! Kısacası paranın satın alamayacağı bazı şeyler vardır!

mermi53

valla kardeş dediklerinde haklı olabilirsin. Ama bu sebepler inanki bir insanı bu kadar nankörlüğe itecek kadar büüyk sebepler değil.Ulan biz evde markete gitmemek için köşe kapmaca oynuyorduk küçükken kardeşimle:D:D:D

selot

@murat, ben daha kraliyet ailesinde olupta hayatından memnun birini görmedim. tarih boyunca kadın isen çocuğunun veya kendinin katledilme korkusu, hükümdarsan kardeşlerinden ailenden isyan korkusu, yabancı ülkeden gelin /damat geldiysen sürekli dışlanma/eleştirilme, belli kurallara bağlı yaşamak, çocuk kraliyete ait diye doğurduğunun üstünde söz hakkı sahibi olamama, kral ve prensler arasındaki ego çatışmaları, aile içinde dönen entrikalar falan filan bunlar görünen sıkıntılar bide içinde olunca bilmediğimiz neler vardır. öyle hayatları sandığın gibi toz pembe fln değil.

dany

bu da tam sinsi çıktı aileyi sırtından bıçaklıyor. ulan o kadar kötü durumdaydın da kaçmak için karını mı bekledin aklın neredeydi bu yaşa kadar koca adamsın. tamamen ailesine hainlik ettiğini düşünüyorum. umarım o gazına geldiği karısıyla da ayrılırlar da kuyruğunu kıstırıp döner saraya..

selot

ortada bi ihanet yok. ihanet olsa yaşatmazlardı. nasıl anasını yaşatmadılar. ayrıca radikal kararlar vermek çok mu kolay sanıyorsun ? biz şurda kral/kraliçe olamayan ailemize küsünce sırtımızı dönemiyoruz düşün bu kadar güçlü insanların içinde bu ne kadar zor.. adamın bütün akrabaları kraliçe, prens, dük falan yani.

Görüş Bildir