On Yıldır İl İl Gezip Gençlere Tiyatroyu Anlatıyor: 'Hayatta Olmayan Hocalarıma Vefa Borcum'

 > 
86PAYLAŞIM

Tiyatro sanatçısı Adnan Tunalı, on yıldır şehir şehir gezerek gençlere tiyatro eğitimi veriyor. 40 yıllık deneyimini gençlere aktaran Tunalı, "Bana eğitim veren insanların birçoğu hayatını kaybetti. Onlara vefa borcumu ödemek için bildiklerimi öğrencilere anlatmaya başladım.10 yıldır hiçbir karşılık beklemeksizin, öğrenmek ve bilmek isteyen herkese tiyatroyu yaymak gibi bir misyon üstlendim." diyor.

Amacı yeni kuşaklara tiyatro sevgisini aşılamak

Bursa Devlet Tiyatrosu'nda 40 yıldır oyunculuk yapan Adnan Tunalı, tiyatro sevgisini gençlere aşılamak için il il geziyor. 

Tunalı, yaptığı sanat yolculuğunu 'hayatta olmayan hocalarına bir vefa borcu' olarak tanımlıyor.

30 ilde yüzlerce öğrenciye tiyatroyu anlattı

Turnelerle 50'ye yakın ili dolaşan Tunalı, 30 şehirde yüzlerce öğrenciye tiyatroyu anlattı.

Tunalı, arkadaşı Vecibi Ayan aracılığıyla geldiği Bitlis'te de 25 öğrenciye tiyatro anlattı ve Anadolu Ajansı'na konuştu.

'Anlattıkları şeylerden kendime dersler çıkardım'

Tiyatroya başladığı dönemdeki heyecanını kaybetmediğini söyleyen Tunalı, şu ifadeleri kullandı:

''Sınavların ardından iki yıl eğitim aldım ve Devlet Tiyatrosunda görev almaya başladım. Tiyatroya başladığımda 14 yaşındaydım. Çok sevdiğim, babam dediğim hocalarımdan büyük destek gördüm. Onlarla kahveye gidip sürekli sanat konuşurduk. Bu insanlar bana çok şey öğretti. Ben anlattıkları şeylerden kendime dersler çıkardım. Bana eğitim veren insanların birçoğu hayatını kaybetti. Onlara vefa borcumu ödemek için bildiklerimi öğrencilere anlatmaya başladım.10 yıldır hiçbir karşılık beklemeksizin, öğrenmek ve bilmek isteyen herkese tiyatroyu yaymak gibi bir misyon üstlendim. Bitlis'e gelmemdeki neden de budur.''

Tunalı, Bursa Devlet Tiyatrosu'nda oyunculuğu sürdürüyor

Bursa Devlet Tiyatrosu'ndaki görevini halen sürdüren Adnan Tunalı, sezon sona erdiğinde farklı illere giderek öğrencilere tiyatro eğitimleri vermeyi sürdürüyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir