O Ses Türkiye’de Yarışmacıların Jüri Seçimlerini Etkileyen 10 Farklı Neden

40PAYLAŞIM

O Ses Türkiye’de sahneye çıkmadan önce yarışmacıların kafasında her zaman bir jüri oluyor. Ama sonra, yarışma anında farklı nedenlerden dolayı her şey değişebiliyor. İşte O Ses Türkiye’de bir jüriyi seçmek için yarışmacılardan duyduğumuz birbirinden farklı 10 neden.

1. Elif DÜNÜROĞLU

Seçimini yaparken her ne kadar ser verip sır vermese de, okumakta olduğu okulun aynı bölümünden mezun olan Murat Boz’u seçti.

2. Joker

Bu sahnede daha önce de gördüğümüz üzere ses uyumu jüri seçiminde çok önemli. Joker de ses uyumlarının iyi olacağına inandığından dolayı yola Hadise ile devam etmek istedi ve onu seçti.

3. Samet BİLGİÇ

Uzun zamanlar dinleyip hayran kaldığınız bir sanatçının etkisi üzerinizde büyük olur ve Samet de bundan dolayı şarkılarıyla büyüdüğü Sibel Can’ı seçti.

4. Yiğit ÖZGÜRAY

Bazen içinizden gelenlere göre hareket edersiniz. Yiğit kendi içinden gelen sese kulak verdi ve iyi bir enerji yakalayacağına inandığı Gökhan-Hakan ikilisini seçti.

5. Ahmet YILDIRIM

Ahmet tercihini Sibel Can’dan yana kullanırken, söylediği tarzda destek bulabileceğini düşünmesi, daha çok şey öğrenme ihtimali ve enerji uyumu tercihini etkileyen nedenlerden.

6. Nicola MORANO

Daha önce de O Ses Türkiye sahnesinde şansını deneyen Nicola, enerjisiyle herkesi etkiledi ve stüdyodakilere güzel anlar yaşattı. Kimsenin beklemediği bir karar vererek, çok daha farklı bir müzik ekolünde, kültüründe olduğu ve daha farklı şeyler öğrenebileceğini düşündüğü için yarışmaya Sibel Can ile devam etme kararı aldı.

7. Batuhan BERKE

Önceden de bu sahnede tanık olduğumuz üzere, sahneye çıkmadan önce karar verilen jüri seçimi genelde pek fazla değişmiyor. Batuhan kararına sadık kalarak Gökhan ve Hakan’ı seçmeyi tercih etti.

8. Seçkin TOP

Beklemediğinizde karşınıza çıkan rastlantılar o anda size ani kararlar aldırabilir. Seçkin, yarışmaya katılmaya karar verdikten 5 dakika sonra, kulaklığında Murat Boz şarkısı çalmasından etkilenerek, kendisini ilk ve tek tercihi olarak belirlemiş.

9. Eda TAŞDEMİR

Eda, her ne kadar kararında zorlansa da, çok büyük hayranı olduğu için Hadise’nin takımına katılmakta karar kıldı.

10. Gürkan TUNA

Yarışmada zaman ilerledikçe, yarışmacıların stratejik karar vermelerinin önemi daha da artıyor. Gürkan, bunu göz önünde bulundurarak Hadise’yi seçti ve yarışmaya onun takımında devam etti.

Bonus: O Ses Türkiye stüdyosunda eğlence seviyesi finale yaklaştıkça gitgide artıyor. Peki, siz de bu anları stüdyoda canlı izlemek ister misiniz? O zaman Fanta’nın size güzel bir sürprizi var.

Yarışma geceleri TV8 Yan Ekran uygulamasını açın. Sonra da Turuncu Mikrofon sekmesindeki O Seyirci Sensin bölümüne girin ve takımınıza yarışmacıları eklemeye başlayın.Finale kalan 4 yarışmacı sizin takımınızdaysa, final gecesi O Ses Türkiye’yi stüdyoda canlı izleme şansına sahip olabilirsiniz.  Ayrıca O Seyirci sensin bölümünde her hafta yeni sorularla karşılaşacaksınız. En çok doğru cevabı verip, en fazla puanı toplarsanız, finali stüdyoda canlı izleme şansınızı da bir kat daha artıracaksınız. 

Hadi, takımınızı kurun ve bu büyük eğlenceyi yerinde yaşama şansını kaçırmayın.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bahadir-umutcan-baglayan

Mr. Spacely'nin benzeri için alternatif Kemal Unakıtan

emircan-yalkut

ulan çokta s***mdeydi he

Görüş Bildir