Michael Jackson Hayranlarından Taciz İddialarına Karşı Tazminat Davası

 > -

Michael Jackson hayranları, pop starın Neverland Çiftliği'nde küçük yaşta tacize uğradığını iddia eden iki kişiyi dava etti. Hayranlar, söz konusu kişileri, Leaving Neverland’de ünlü yıldızın imajını karalamakla suçladı.

Independent Türkçe'nin aktardığı habere göreFransa'daki hayranlar Jackson'ın Kaliforniya'daki Neverland Çiftliği’nde kendilerini küçük yaşta taciz ettiğini iddia eden 36 yaşındaki Wade Robson ve 41 yaşındaki James Safechuck'ı hedef aldı.

Üç ayrı hayran topluluğu, Fransa’nın “ölünün imajını kirletmeyi” suç kabul eden yasalarını kullanarak dava dosyası hazırladı.

'Gerçek bir linç girişimi'

Michael Jackson Topluluğu, MJ Caddesi ve On the Line adlı topluluklar, her biri için 1 euroluk sembolik tazminat istiyor. Davacıların avukatı Emmanuel Ludot, taciz iddialarını Jackson’a yönelik “gerçek bir linç girişimi” diye yorumlayarak şöyle konuştu:

"Fransa'da ölülerin imajını kirletemezsiniz. Ahlaki ve duygusal açıdan acı verici bir durum var. Acı varsa tazminat da vardır. Bu kadar basit."

Daha öncede doktorunu dava etmişlerdi

Ludot 2014’te Jackson’ın özel doktoru Conrad Murray’dan 1 euroluk tazminat almayı başaran Michael Jackson Topluluğu’nun avukatlığını yapmıştı. Topluluk pop starın ölümünde özel doktorunun da payı olduğunu savunuyordu.

Kendilerine dava açılan Robson ve Safechuck Leaving Neverland’de eskiden Jackson’la arkadaş olduklarını ve onun tarafından 1990’ların başlarında 7 ve 10 yaşlarından itibaren istismara uğradıklarını söylemişti.

Leaving Neverland isimli belgeselde Jackson'ın hayattayken de karşısına çıkarılan ve kendisinin reddettiği çocuk istismarı suçlamaları yer alıyor👇

Michael Jackson'ın Hayatını Konu Alacak Çarpıcı Belgesel "Leaving Neverland"in İlk Fragmanı Yayınlandı! - onedio.com
Michael Jackson'ın Hayatını Konu Alacak Çarpıcı Belgesel "Leaving Neverland"in İlk Fragmanı Yayınlandı! - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir