Görüş Bildir
Haberler
Mersin'de Yine Metil Alkol Zehirlenmesi: Tedavi Altındaki Kişi Sayısı 16'ya Yükseldi

Mersin'de Yine Metil Alkol Zehirlenmesi: Tedavi Altındaki Kişi Sayısı 16'ya Yükseldi

FreiGeist
03.07.2019 - 15:10 Son Güncelleme: 03.07.2019 - 15:26

Mersin'de, 1 haftada, 5 kişinin metil alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından aynı şikayetle gece 5 kişi daha hastanelere başvurdu. Son başvurularla birlikte 16 kişinin tedavi altında olduğu belirtildi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kentte, gece saatlerinde, 5 kişi metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle Toros Devlet Hastanesi ile Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kentte, gece saatlerinde, 5 kişi  metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle Toros Devlet Hastanesi ile Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yapılan kontrollerin ardından 5 kişi, yoğun bakım servislerinde tedaviye alındı. Son başvurularla birlikte toplam 16 kişinin hastanelerde tedavi altında olduğu, bunlardan 10'unun yoğun bakımda tutulduğu belirtildi. 

Öte yandan tedavi gören bir kişinin, şüpheli sıfatıyla gözaltındayken, rahatsızlanarak, hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nce metil alkol zehirlenmesinden ölümlere ilişkin soruşturmanın sürdürüldüğü aktarılıyor.

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

Mersin'de, son 1 hafta içinde 21 kişi, metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle başvurduğu Toros Devlet Hastanesi, Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile özel hastanede tedaviye alınmış, 5'i tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirmişti. 

Tedaviye alınan 16 kişiden 5'i ise hastanelerden taburcu edilmişti.

Metil alkolden ölümler TBMM gündemine de gelmişti.

Metil alkolden ölümler TBMM gündemine de gelmişti.

Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mersin'de 5 kişinin metil alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybetmesi üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na soru önergesi verdi. 

Antmen önergesinde şu soruları sordu: 

'Mersin’de yaşamını yitiren 5 vatandaşımızın ölümüne neden olan sahte içki satıcıları kim ya da kimlerdir? Bu kişiler nerede üretim yapmakta ve satmaktadır? Ne zamandan beri sahte alkol üretmektedirler? Bu kişiler başka nerelerde sahte içki satışı gerçekleştirmiştir? Bu yerlerde satılan sahte içkiler ile ilgili önlemler alınmış ve vatandaşlarımız yeterince uyarılmış mıdır? Son 10 yılda kaç vatandaşımız sahte alkol nedeniyle hayatını kaybetmiştir? Kaç vatandaşımız da kalıcı organ kaybı yaşamış ve zarar görmüştür? Son 10 yılda sahte içki üretimi yapan, dağıtan ve satan kaç kişiye operasyon yapılmıştır? Bu kişilerin aldığı cezalar nedir? Son 10 yılda ne kadar sahte içki ele geçirilmiştir? Bunlar hangi illerde yakalanmıştır? Alkole yapılan ardı ardına zamların, alkolden alınan vergilerin yüksekliğinin ve alkoldeki pahalılığın sahte içki tüketimine yol açtığını düşünüyor musunuz?'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
68
13
9
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kayzer Soze

Tam da bugün alkol fiyatlarına %4 zam geldi. Onedio link paylaşmayı yasakladığı için haberin linkini atamıyorum ilgilenenler haberi internette bulabilir. Mil... Devamını Gör

semih yurdakul

içmesinler!!! :D bu kadar basit...

Emre Binici

alkol kuşlanmıyorum ama kullanacak olsam bende onu içerdim cünkü bugunden itibaren 7 tl daha zam geldi devlet bizi kaçak ürünlere zorluyor sanırım suriyeden ... Devamını Gör

Daha bunlar iyi gün. Zamlar arttıkça böyle vakaların önünü alamazlar. Bunlar kendilerinden başkasını düşünmez amk. Resmenn Türkiye'nin kamburu oldu bu salakl... Devamını Gör