Görüş Bildir
Haberler
Meclis Gündemine Taşındı: Sudan’dan Getirilecek At Eti Nerede Kullanılacak?

etiket Meclis Gündemine Taşındı: Sudan’dan Getirilecek At Eti Nerede Kullanılacak?

Batuhan
16.12.2019 - 09:10

Sudan’dan getirilecek 500 ton at, eşek ve katır etine ilişkin soru işaretleri Meclis’e taşındı. İYİ Partili Öztürk, bu etlere ihtiyaç olup olmadığını sorarak etlerin nerelerde kullanılacağının açıklanmasını istedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Cumhuriyet'ten Hüseyin Hayatsever'in haberine göreTBMM Dışişleri Komisyonu’nda görüşülerek onaylanan ve TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi beklenen Sudan ile ekonomik ve ticari ortaklık anlaşmasıyla 500 ton at, eşek ve katır etinin gümrüksüz olarak ithal edilmesine olanak tanınmasıyla ilgili soru işaretleri kamuoyunda tartışılıyor.

Türkiye, birçok tarım ürünü için Sudan’a yüzde 100 kota içi tarife indirimi uygulayacak

Türkiye, birçok tarım ürünü için Sudan’a yüzde 100 kota içi tarife indirimi uygulayacak

TBMM Dışişleri Komisyonu’nda 4 Aralık’ta kabul edilen ve yakın zamanda Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmesi beklenen Sudan’la Ticaret ve Ekonomik Ortaklık Anlaşması’yla Türkiye, birçok tarım ürünü için Sudan’a yüzde 100 kota içi tarife indirimi uygulayacak ve buradan büyükbaş ve küçükbaş hayvan, tereyağı, yumurta, bal, patates, domates, sarmısak, üzüm, buğday arpa ve mısır ithal edecek. İthal edilecek ürünler arasında at ve eşek eti ile sakatatları da bulunuyor.

İstanbul Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Murat Arslan: "Anlam veremedik"

İstanbul Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Murat Arslan: "Anlam veremedik"

İstanbul Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Murat Arslan, anlaşmayla Sudan’dan at, eşek ve katır eti ithal edilecek olmasına anlam veremediklerini söyledi. Arslan, Türkiye’nin sadece Sudan’dan değil, herhangi bir yabancı ülkeden bu ürünleri almasının, yerli üreticilere zarar verdiğini vurguladı. Arslan, “Ticari olarak bu ülkeye yardım yapacaksak yine yapalım, ama yaptığımız yardım neticesinde ülkemize zarar getirecek ürünleri sokarak değil, başka türlü yapalım. Örneğin şu anda et ithal ediyoruz. Et ve Süt Kurumu’nun depoları ithalatla dolmuş durumda, yerli üretici kendi hayvanını kestiremiyor” dedi.

"Ülkemizin eşek ve katır gibi havyvanların etine ihtiyacı mı vardır?"

"Ülkemizin eşek ve katır gibi havyvanların etine ihtiyacı mı vardır?"

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk de Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, “Ülkemizin maymun eti ve yenilebilir sakatatı, sürüngen eti, domuz, at, eşek ve katır gibi havyvanların etine ihtiyacı mı vardır, nerede kullanılacak” diye sordu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sosyal medyadan da konu hakkında tweetler paylaşıldı...

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
359
104
33
14
11
8
3
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Tahir Boz

Çomarlar hadi yaşadınız, reisiniz size at, eşek eti getirtiyor, artık bol bol yiyip, daha fazla kişnersiniz.

rcpbyrm

50 tl ye at eti oluyor sanırım :)

Rendan34

"Eşşeğin skini yesinler" lafı gerçek oluyor.

swedishchef

Millet ET e odaklanmis ama arkadaslar asil sorun su: " tereyağı, yumurta, bal, patates, domates, sarmısak, üzüm, buğday arpa ve mısır ithal edecek" NEDEN???

feyk

cunku ithalat kolay kazanc demek. yandas firmalar kagit uzerinde bir kac form dolduruyor, gelen mali bile gormeden alt sirketlere tasitiyorlar, para hesaplar... Devamını Gör