Görüş Bildir

MEB Harekete Geçti: Devlet Okullarındaki 'Sınıf' Ayrımı' İddialarına Soruşturma

Anasayfa > Gündem

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 'bazı devlet okullarında özel sınıflar oluşturularak velilerden para talep edildiği' iddialarına ilişkin inceleme ve soruşturma başlatıldı.

AA'da yer alan habere göre Bakanlık, medyada 'devlet okulunda özel sınıf ayrımcılığı' başlıklı haberlerde yer alan 'özel sınıf oluşturularak velilerden para talep edildiği' iddialarını ve bu konuda MEB'e ulaşan bildirimleri 'ihbar' kabul ederek harekete geçti.

Şikayetler dikkate alındı

Şikayetler dikkate alındı

'Okula kayıt, seviye/özel grup sınıfları, yabancı dil özel sınıflarının oluşturulması, proje okulu, öğretmen seçimi, teknolojik/fiziki olanaklar' gibi çeşitli hususlar gerekçe gösterilerek velilerden 'bağış' adı altında veya farklı yollarla ücret talep edildiğine ilişkin haberler ve gelen şikayetler dikkate alınarak, inceleme ve soruşturma başlatıldı.

Öğrenci ve veliler okul yönetimlerince bilgilendirilecek

Öğrenci ve veliler okul yönetimlerince bilgilendirilecek

Bakanlık ayrıca Anayasa'nın 42'nci maddesine göre eğitim öğretim faaliyetlerinin ücretsiz olduğu, hiç kimsenin bu haktan yoksun bırakılamayacağı, eğitim öğretim faaliyetlerinin eğitimde fırsat eşitliği ilkesi gözetilerek yapılacağına ilişkin, öğrenci ve velilerin okul yönetimlerince bilgilendirilmesini sağlayacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
63
14
12
3
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?