Görüş Bildir

Mansur Yavaş’tan Tehditlere Yanıt: 'Başka Siyasi Partilerin İç İşlerine Karışmam'

Anasayfa > Gündem

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ankara’daki Alparslan Türkeş'i anma toplantısına yönelik yapılan saldırı sonrası kendisini hedef almasıyla ilgili konuştu. “Vakıf Genel Sekreterinin Belediyede görevli olması nedeniyle ilişkilendirilmiş olabilirim” diyen Yavaş, “Yaşananlarla uzaktan yakından ilgimiz yok. Başka siyasi partilerin iç işlerine karışmam” dedi.

MHP lideri Bahçeli’nin, Türkeş anmasına yapılan saldırıya ilişkin olarak söylediği, “Mansur Yavaş dikkat etsin, arkasında bir ülkücü nefesi var” sözleri “tehdit” olarak yorumlandı. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Bilinmesi gereken bir önemli husus, Sayın Genel Başkanımızın, Ülkücü kimliğinin gereği olarak kimseyi tehdit etmeyeceğidir” dedi. Mansur Yavaş ise söz konusu gelişmelere yanıt verdi.

"Ülkücü diye kimseyi çalıştırmayalım mı?”

"Ülkücü diye kimseyi çalıştırmayalım mı?”

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, “Yanlış yorumlanmaması için vakfın toplantısına katılmadığım gibi çiçek de göndermedim” diyen Yavaş, şöyle dedi:

“Vakıf Genel Sekreterinin Belediyede görevli olması nedeniyle ilişkilendirilmiş olabilirim. Gençlik Parkı içinde bulunan salonumuzu istemişlerdi, uygun bulmamıştım. Yaşananlarla uzaktan yakından ilgimiz yok. Başka siyasi partilerin iç işlerine karışmam. Vakfın Genel Sekreteri bizde çalışıyor diye ilişkilendirme oluyorsa, belediyede çok sayıda ülkücü var. Ülkücü diye kimseyi çalıştırmayalım mı?”

Ne olmuştu?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sıradan Biri

Bu sözlerden sonra Mansur Yavaşın siyasetçi kimliğine bürünmüş soytarı değil gerçek bir yönetici olduğunu bir kez daha anladık. Seçimlerde şayet CB adayı olu... Devamını Gör

Mehmet

Mesele şimdi anlaşıldı: "GENÇLİK PARKI'NDAKİ SALON"

carmenta1

İçimden ne alakası varsa hiiiiç bilemedim niye ama money money money, must be funny şarkısı geçti..