Görüş Bildir
Haberler
Mansur Yavaş Duyurdu: Genelkurmay Kavşağına Atatürk Heykeli Dikilecek

etiket Mansur Yavaş Duyurdu: Genelkurmay Kavşağına Atatürk Heykeli Dikilecek

Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş, TBMM ve Genelkurmay kavşağına Atatürk'ün heykelini yapacaklarını bildirdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara Kent Konseyi Başkanlığınca, 5 Ekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara hemşehriliği kabulü dolayısıyla resepsiyon düzenledi.

Gençlik Parkı Kabul Salonu'ndaki resepsiyonda konuşan Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından nisan ayında TBMM ve Genelkurmay Başkanlığının yakınlarında yer alan kavşaktaki kol saati şeklindeki yapının kaldırıldığını anımsattı.

" 23 Nisan'a yetiştirmeye çalışacağız"

" 23 Nisan'a yetiştirmeye çalışacağız"

Bu noktaya Atatürk heykeli yapılacağını açıklayan Mansur Yavaş, şöyle konuştu:

'Maalesef 27 Aralık'a yetişmiyor ama ilk defa burada söylüyoruz. İnşallah 23 Nisan'a yetiştirmeye çalışacağız. Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin önemli bir heykelini oraya yapıyoruz. Hem TBMM'ye hem bakanlıkların olduğu yerde en güzel bu heykelin yakışacağını düşünüyoruz. İnşallah bunu orada sergileyeceğiz.'

Milli günlerin bundan sonra çok daha görkemli kutlanacağını da ifade eden Yavaş, ortak değerleri, başkenti, Ankara'da yaşayan ve Atatürk'ü seven herkesi Ankaralı olarak kabul ettiklerini dile getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, 'Hep birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte hemşehriliği tatmak ve yaşamak istiyoruz.' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

"Ankaralılar Gazi Mustafa Kemal'i bağrına basmış, baş tacı etmiştir"

"Ankaralılar Gazi Mustafa Kemal'i bağrına basmış, baş tacı etmiştir"

Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 97 yıldır Ankara'da olduğunu belirtti.

Atatürk'ün, 'Beni Ankara'nın hamiyetli hemşehrileri arasına girmeye davet suretiyle tecelli eden iltifatınıza samimi ruhumdan arz-ı şükran eylerim.' ifadeleriyle başlayan tarihi mektubuna işaret eden Yılmaz, 'Ankara halkı tarafından kendisine yapılan hemşehrilik teklifinin kabul edilişinin yıl dönümüdür. Ankaralılar Gazi Mustafa Kemal'i Ankara'ya gelişinin ilk gününden itibaren bağrına basmış, baş tacı etmiştir.' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
440
249
37
25
12
5
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bozkurt

Genelkurmay, adının geçtiği bir kavşağa Atatürk heykeli dikilmesinden rahatsız olmasın? Kol saati, çaydanlık, dinozor ya da Optimus Prime ilk tercihleri olur... Devamını Gör

Fikret Tuprek

e tabi sizin için sanat sadece çıplak yunan tanrıları ve crkirdek citleyen eşeklerden ibaret nede olsa😁😁

İrem saka

Atatürk heykeline laf edenler dinozorlara da abuk subuk yapılara da laf etti mi acaba ?? Son 25 yıldır Ankara’da nereye Atatürk heykeli dikildi acaba neden g... Devamını Gör

Bozkurt

O sıralar Allah dostunun türbesi diye Yunan boksörün anıt mezarını taptıkları için laf edecek fırsatları olmamıştır belki.

Veli Durak

Her ne kadar Mansur Yavaş'ı sevip desteklesem bile artık şu heykel sevdasından vazgeçmeliler artık.Heykelden ziyade Atatürk ilke-inkılapları yeni nesillere a... Devamını Gör