Mahsun Kırmızıgül'ün İlginç Hayat Hikayesiyle Başlayan Müthiş Değişimi ve Hık Demiş Burnundan Düşmüş Minnoş Kızı

-
Abone ol

Mahsun Kırmızıgül'ün hayat hikayesi gerçekten de bir başarı öyküsü. Hele o kızı yok mu! 😍

Onu henüz biz bile tanımazken daha ilk şöhret yoluna girdiğinde böyle görünüyordu Mahsun Kırmızıgül. Diyarbakır'ın Kore Mahallesi'nden çıkmış İstanbul'a gelmiş, 22 çocuklu bir ailenin çocuklarındandı.

22 çocuğunu ve karısını bırakıp giden bir babanın ardından ortaokuldan sonra çaycılık, kaçak sigara satışı, çiğ köftecilik gibi işler yapmış Mahsun Kırmızıgül. Daha doğrusu Abdullah Bazencir diyelim, çünkü o sıra henüz Mahsun Kırmızıgül olmamıştı.

Abisi bir iş kazasında hayatını kaybedince annesi de kiremit ocağında çalışmaya başlamış. Bu arada karpuz festivallerinde de şarkı türkü söylemeye de yavaştan başlamış. İstanbul'a giden Öz Diyarbakır Turizm'in şoförüne doldurduğu bir kaseti verip Unkapanı'na ulaştırmış ve nihayet Güneş Plak'tan plak doldurmak için teklif almış.

1984 yılında İstanbul'a gittiğinde bu işin okulunu da okumak gerektiğini düşünüp konservatuvarın şan bölümünü bitirmiş. Bu arada da kısa bir de evlilik yapmış Gölgem Hanım'la.

"Alem Buysa" albümü o kadar büyük patladı ki, dönemin Televole kültürü "Kral kim?" tartışması yaratınca ortaya suni bir İbrahim Tatlıses - Mahsun Kırmızıgül polemiği çıktı. Açıkçası izleyici de bu tartışmadan geri kalmaz istemiyordu.

Gel zaman git zaman, Mahsun Kırmızıgül bulunduğu noktadan tatmin olmadı ve sinema sektörüne el attı. Hem yönetmenlik yapıyor, hem de yönettiği filmlerde başrol oynuyordu.

Yönetmen olarak çok fazla eleştiriye maruz kaldı. Yeterli görülmüyor, yadırganıyor ve ötekileştiriliyordu. Ancak hiçbir şekilde de vazgeçmedi. Çalıştığı oyuncular, onun ne kadar başarılı bir yönetmen olduğundan dem vuruyordu.

Sinemada ve dizilerde sürekli işlenen köyden kente göç konusunu kendi bakış açısıyla yeniden yorumladı. Uluslararası film festivallerinde bile yönetmen olarak adı geçiyordu artık.

Şöhret basamaklarını ilk tırmandığı zamanlarda adı magazinel ilişkilerle sıkça gündeme geldi. Ancak gittikçe daha korunaklı, daha izole bir hayat yaşamayı tercih etti. İlk evliliğinden olan ve abisinin ismini verdiği oğlu Mahmut'u ise yanından hiç ayırmadı.

14 Şubat 2016 yılında magazin dünyasından uzak bir isim olan avukat Ece Binay'la Amerika'da evlendi. Kimi dedikodulara göre ikili bebek bekliyordu ve o yüzden apar topar evlenmişlerdi.

Söylentiler doğru çıktı ve Kırmızıgül çiftinin Lavin isminde güzeller güzeli kızı dünyaya geldi. Lavin'in babasına ne kadar benzediğini görmek ister misiniz?

İşte karşınızda güzeller güzeli Lavin. Kaş, göz, bakışlar neredeyse babasının aynısı!

Mahsun Kırmızıgül, Instagram hesabından eşine olan hayranlığı her seferinde dile getiriyor...

Ancak bir de kızına yazdıkları var ki, insan gerçekten o sevgiyi içinde hissediyor. Yaşadığınız aşk hiç eksik olmasın inşallah...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mertii

ne sarkilarini biliyorum ne de filmlerini ama böyle sifirdan gelen insanlara acayip saygi ve hayranlik besliyorum. Basarilar...

solucanligubre

nE 22 cocuk mu??

milevamaric

kurdish problems Mesela benim babaannem ve dedem de 12 çocuk yapmisti daha da yaparlardı ama dedem öldü o yüzden şaşırmadım

aaabbbcccddd

filmlerinin tamamı kötü, medyanın şişirdiği bir balon.

mertii

ne balonmus abi ya yillardir sönmedi :D

aaabbbcccddd

aksini düşündürseler de size, bu adamın filmleri iyi değil. Azıcık sinemadan anlayan biri bunu çok rahatlıkla fark eder.

mertii

ne sarkilarini dinledim ne de filmlerini izlemedim ama yillarin sarkicisi hatta yönetmeni ve oyuncusu degil mi? Bu dakikadan sonra bize pek yorum yapmak düsmez bence

aaabbbcccddd

nasıl düşmez? Kötü olana kötü diyemez miyiz tüketici olarak? Senin bu mantığın yanlış.

Görüş Bildir