LVMH CEO'su Bernard Arnault, Jeff Bezos ve Bill Gates'in Ardından Serveti 100 Milyar Doları Aşan 3. Kişi Oldu

 > 
7PAYLAŞIM

Fransız markalar topluluğu LVMH CEO'su Bernard Arnault, Jeff Bezos ve Bill Gates'in ardından serveti 100 milyar doları geçen 3. kişi oldu.

Arnault'un serveti geçtiğimiz yıl 32 milyar dolar arttı

BBC Türkçe'nin haberine göre, Fransız markalar topluluğu LVMH'nin CEO'su Bernard Arnault, serveti 100 milyar doları aşan 3. kişi oldu.

Arnault'un serveti geçtiğimiz yıl içinde 32 milyar dolar artarak, 100,4 milyar dolara ulaştı.

LVMH, aralarında Louis Vuitton'ın da yer aldığı 70'den fazla markayı bünyesinde barındırıyor

Dünyaca ünlü birçok markayı bünyesinde barındıran LVMH'nin CEO'su Arnault, Bloomberg Milyarderler Endeksi'ndeki 500 kişi arasında serveti en hızlı artan kişi oldu.

LVMH, ekonomik eşitsizlikten ötürü ciddi protestoların düzenlendiği Fransa'da ekonomik kaynakların yüzde 3'ünden fazlasına sahip.

Avrupanın en zengini olan Arnault, 1985'te Christian Dior Moda Evi'ni satın aldı

Servetinin esas kaynağı inşaat olan Bernard Arnault, 1985 yılında Christian Dior Moda Evi'ni satın aldı. 3 yıl sonra da LVMH'nin kontrolünü ele geçirdi. 70 yaşına geldiğinde ise lüks tüketim alanında, dünyanın en ünlü markalarını bünyesine kattı.

Sanata yoğun ilgisi olan Arnault, geniş bir koleksiyona sahip

Louis Vuitton Vakfı Müzesi'ni kuran Bernard Arnault, Andy Warhol ve Pablo Picasso'nun da aralarında olduğu birçok ünlü sanatçının eserlerini koleksiyonunda barındırıyor.

Arnault, Paris'te Nisan ayında büyük bir yangının çıktığı ünlü Notre Dame Katedrali için yüz milyonlarca Euro bağışta bulundu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir