Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ligde İlk Yarının Programı Açıklandı

 > -

Ligde İlk Yarının Programı Açıklandı

Ligde İlk Yarının Programı Açıklandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarihinde bir ilke imza atarak ilk yarıda oynanacak maçların programının tamamını açıkladı.

Konuyla ilgili Federasyonun internet sitesine açıklamada bulunan TFF Birinci Başkanvekili Servet Yardımcı, fikstür çekimi sırasında futbolseverlere verdikleri sözü tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şunları kaydetti:

"İlk yarı maç programının tam olarak açıklanması futbolseverler kadar kulüplerimiz, Digiturk ve medya mensuplarını da yakından ilgilendiriyor. Planlama yaparken önem verdiğimiz konulardan birisi maçların günlere göre dağılımıydı. Bu konuda Avrupa müsabakaları oynayan kulüplerimizin bazı günlerde daha fazla maç oynadığını futbolseverler görecektir. Ancak futbolculara gerekli dinlenme süresinin verilmesi için böyle bir uygulamaya gidilmesi zorunluluktur. Bunu özellikle kamuoyunun bilgisine sunuyorum."

Programla uygulayacakları bir yeniliği daha futbol ailesiyle paylaşmak istediğini bildiren Servet Yardımcı, "Bildiğiniz üzere daha önce ligin son dört haftasında aynı gün ve aynı saatlerde yapılan müsabakalar, bu sezon sadece ligin son haftasında, aynı gün ve aynı saatlerde oynanacaktır. Olağanüstü haller ve gerekli görüldüğü zamanlarda programda bazı değişiklikler yapılabilir ancak TFF Yönetim Kurulu olarak hedefimiz, bu programa birebir uyulmasıdır. Bu vesileyle Süleyman Seba Sezonu'nun futbol ailesine hayırlı olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

İlk yarının programı

TFF, lige verilecek aranın ardından oynanacak 17. hafta programını da açıkladı.

Statlarındaki zeminin sorunlu olması nedeniyle Mersin İdmanyurdu ve Torku Konyaspor'un sahalarındaki karşılaşmaları nerede oynayacakları daha sonra açıklanacağı kaydedildi.

İlk haftası geride kalan Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısındaki 16 haftanın programı şöyle:

2. Hafta

3. Hafta

4. Hafta

  • 20.00 Galatasaray-Sivasspor (Türk Telekom Arena)

  • 20.00 Beşiktaş-Eskişehirspor (Atatürk Olimpiyat)

  • 13.30 Çaykur Rizespor-Bursaspor (Yeni Rize Şehir)

  • 16.00 Torku Konyaspor-Kayseri Erciyesspor

  • 18.00 Kardemir Karabükspor-Mersin İdmanyurdu (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

5. Hafta

  • 20.00 Mersin İdmanyurdu-Bursaspor

  • 18.30 Kayseri Erciyesspor-Galatasaray (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)

  • 21.00 Fenerbahçe-Torku Konyaspor (FB Şükrü Saracoğlu)

  • 13.30 İstanbul Başakşehir-Akhisar Belediyespor (Başakşehir Fatih Terim)

  • 16.00 Eskişehirspor-Çaykur Rizespor (Eskişehir Atatürk)

  • 16.00 Kardemir Karabükspor-Trabzonspor (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

  • 19.00 Balıkesirspor-Beşiktaş (Balıkesir Atatürk)

6. Hafta

  • 13.30 Torku Konyaspor-İstanbul Başakşehir

  • 19.00 Galatasaray-Fenerbahçe (Türk Telekom Arena)

  • 13.30 Bursaspor-Eskişehirspor (Bursa Atatürk)

  • 16.00 Trabzonspor-Mersin İdmanyurdu (Hüseyin Avni Aker)

  • 19.00 Beşiktaş-Sivasspor (Atatürk Olimpiyat)

  • 20.00 Çaykur Rizespor-Balıkesirspor (Yeni Rize Şehir)

7 . Hafta

  • 18.30 Kardemir Karabükspor-Akhisar Belediyespor (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

  • 19.00 Balıkesirspor-Bursaspor (Balıkesir Atatürk)

  • 19.00 Fenerbahçe-Gençlerbirliği (FB Şükrü Saracoğlu)

  • 13.30 Mersin İdmanyurdu-Eskişehirspor

  • 16.00 Trabzonspor-Gaziantepspor (Hüseyin Avni Aker)

  • 19.00 İstanbul Başakşehir-Galatasaray (Başakşehir Fatih Terim)

  • 20.00 Kayseri Erciyesspor-Beşiktaş (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)

8. Hafta

  • 16.00 Bursaspor-Sivasspor (Bursa Atatürk)

  • 13.30 Çaykur Rizespor-Kayseri Erciyesspor (Yeni Rize Şehir)

  • 19.00 Beşiktaş-Fenerbahçe (Atatürk Olimpiyat)

  • 19.00 Eskişehirspor-Balıkesirspor (Eskişehir Atatürk)

  • 20.00 Torku Konyaspor-Kardemir Karabükspor

9. Hafta

  • 14.30 Mersin İdmanyurdu-Balıkesirspor

  • 18.00 Kardemir Karabükspor-Galatasaray (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

  • 20.30 Fenerbahçe-Çaykur Rizespor (FB Şükrü Saracoğlu)

  • 13.30 Kayseri Erciyespor-Bursaspor (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has

  • 16.00 Trabzonspor-Torku Konyaspor (Hüseyin Avni Aker)

  • 19.00 İstanbul Başakşehir-Beşiktaş (Başakşehir Fatih Terim)

10. Hafta

  • 13.30 Çaykur Rizespor-İstanbul Başakşehir (Yeni Rize Şehir)

  • 19.00 Galatasaray-Trabzonspor (Türk Telekom Arena)

  • 13.30 Torku Konyaspor-Gaziantepspor

  • 16.00 Eskişehirspor-Kayseri Erciyesspor (Eskişehir Atatürk)

  • 19.00 Balıkesirspor-Sivasspor (Balıkesir Atatürk)

  • 20.00 Bursaspor-Fenerbahçe (Bursa Atatürk)

11. Hafta

  • 20.00 İstanbul Başakşehir-Bursaspor (Başakşehir Fatih Terim)

  • 16.00 Kayseri Erciyesspor-Balıkesirspor (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)

  • 16.00 Mersin İdmanyurdu-Sivaspor

  • 19.00 Fenerbahçe-Eskişehirspor (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu)

  • 18.00 Kardemir Karabükspor-Beşiktaş (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

  • 20.30 Trabzonspor-Gençlerbirliği (Hüseyin Avni Aker)

12. Hafta

  • 20.00 Galatasaray-Akhisar Belediyespor (Türk Telekom Arena)

  • 13.30 Torku Konyaspor-Mersin İdmanyurdu

  • 19.00 Balıkesirspor-Fenerbahçe (Balıkesir Atatürk)

  • 13.30 Çaykur Rizespor-Kardemir Karabükspor (Yeni Rize Şehir)

  • 16.00 Eskişehirspor-İstanbul Başakşehir (Eskişehir Atatürk)

  • 19.00 Beşiktaş-Trabzonspor (Atatürk Olimpiyat)

13. Hafta

  • 20.00 Fenerbahçe-Sivasspor (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu)

  • 13.30 İstanbul Başakşehir-Balıkesirspor (Başakşehir Fatih Terim)

  • 19.00 Torku Konyaspor-Galatasaray

  • 13.30 Kardemir Karabükspor-Bursaspor (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

  • 16.00 Mersin İdmanyurdu-Kayseri Erciyesspor

  • 20.00 Trabzonspor-Çaykur Rizespor (Hüseyin Avni Aker)

14. Hafta

  • 20.00 Kayseri Erciyesspor-Fenerbahçe (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)

  • 16.00 Eskişehirspor-Kardemir Karabükspor (Eskişehir Atatürk)

  • 19.00 Galatasaray-Mersin İdmanyurdu (Türk Telekom Arena)

  • 16.00 Bursaspor-Trabzonspor (Bursa Atatürk)

  • 19.00 Beşiktaş-Akhisar Belediyespor (Atatürk Olimpiyat)

  • 19.00 Çaykur Rizespor-Gaziantepspor (Yeni Rize Şehir)

15. Hafta

  • 13.30 Kardemir Karabükspor-Balıkesirspor (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

  • 16.00 İstanbul Başakşehir-Kayseri Erciyesspor (Başakşehir Fatih Terim)

  • 19.00 Fenerbahçe-Mersin İdmanyurdu (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu)

  • 19.00 Torku Konyaspor-Beşiktaş

  • 20.00 Trabzonspor-Eskişehirspor (Hüseyin Avni Aker)

16. Hafta

  • 13.30 Çaykur Rizespor-Torku Konyaspor (Yeni Rize Şehir)

  • 16.00 Bursaspor-Akhisar Belediyespor (Bursa Atatürk)

  • 19.00 Fenerbahçe-İstanbul Başakşehir (Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu)

  • 16.00 Eskişehirspor-Gaziantepspor (Eskişehir Atatürk)

  • 19.00 Beşiktaş-Galatasaray (Atatürk Olimpiyat)

  • 20.00 Mersin İdmanyurdu-Gençlerbirliği

  • 20.00 Balıkesirspor-Trabzonspor (Balıkesir Atatürk)

17. Hafta

  • 19.00 Torku Konyaspor-Bursaspor

  • 20.00 Trabzonspor-Sivasspor (Hüseyin Avni Aker)

  • 13.30 İstanbul Başakşehir-Mersin İdmanyurdu (Başakşehir Fatih Terim)

  • 16.00 Kardemir Karabükspor-Kayseri Erciyesspor (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)

  • 19.00 Galatasaray-Çaykur Rizespor (Türk Telekom Arena)

AA
Muhabir: Ercan Çakar, Serdal Kalaycı

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir