Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Küçük Bir Yerde Büyümenin Size Kattığı 10 Değerli Şey

 > 
50bPAYLAŞIM

1. Nasıl bir birey olunacağını öğrendiniz.

Kim olduğunuzu herkes biliyor. Öğretmenleriniz, komşularınız, markette karşılaştığınız insanlar. Size bir yetişkin birey gibi davrandılar her zaman. Asla kalabalıklar içinde kaybolmuş bir ruh olmadınız. Bu da size güzel bir özgüven kazandırdı.

2. İnsanların kötü niyetli olmadığına, doğanın hep verici olduğuna inandınız.

Büyüdüğünüz yerde o kadar az suç oranı var ki, polisler haylazlık yapan çocukları haşlamakla meşgul. Ebeveynleriniz asla kaçırılacağınızdan, kötü bir şeylere karışacağınızdan şüphelenmedi. Hayata daha pozitif ve insani yaklaşmayı öğrendiniz. Ve maddiyatla asla alınamayacak lezzetleri tatmayı da.

3. Bir çok yetenek sahibi oldunuz.

news.distractify.com

Lisenizde, ortaokulunuzda az kişi olduğu için yaklaşık her kolda vardınız. Tiyatro, futbol hepsi! Bu da sizi çok yönlü ve yetenekli biri yaptı. Her şeyden biraz anlıyorsunuz.

4. Gelenekleri takdir etmeyi öğrendiniz.

İnsanların yapmaya üşendiği, söylendiği , şikayet ettiği o kadar çok geleneğimiz var ki... Ama küçük bir yerde büyümek size bunlardan olabildiğince zevk almayı ve toplumunuza faydalı,duyarlı biri olmayı öğretti.

5. Yaptıklarınızın sorumluluğunu almayı çok erken yaşta öğrendiniz.

news.distractify.com

Yaptığınız bir haylazlıktan kıl payı kurtulma şansınız yok. Öğretmenleriniz, komşularınız hepsi sizi o kadar iyi tanıyor ve nerede bulacağını öyle iyi biliyor ki. Asla yanlış bir şey yapıp, cezalarından kaçma şansınız olmadı. Bu da sizi hareketlerinden sorumlu biri haline getirdi. Çünkü yanlış yaptığınızda, cezalarını ve sonuçlarını çok iyi öğrendiniz.

6. Sadakatin ne demek olduğunu sizden iyi bilen yok.

Koskoca bir ailenin bir parçası olmayı o kadar iyi biliyorsunuz ki, en iyi, en destekleyici, en sadık taraftarlar hep küçük yerlerden çıkıyor. Kasabanızda yetişerek ünlü olmuş biri varsa sonuna kadar destekliyorsunuz, ya da kasabanızın futbol takımının hiçbir müsabakasını kaçırmazsınız. Bu artık sizin içinize işlemiş.

7. Derin ve uzun arkadaşlıklara sahipsiniz.

news.distractify.com

Ortaokuldan mezun olurken fotoğraflarınızda olan en yakın arkadaşlarınıza iyi bakın. Muhtemelen lise mezuniyetinizde de orada olacaklar. 8 yaşınızda da ordalardı, 18de de çevrenizde olacaklar. Hayatınızın değişik dönemlerinden geçerken sürekli birlikteydiniz, bu da sizi o kadar güzel birbirinize kenetledi ki, hiç bir arkadaşlık bununla yarışamaz.

8. Küçük şeylerden zevk almayı biliyorsunuz.

news.distractify.com

Küçük bir yerde büyümenin en güzel yanlarından biri, basit ve küçük şeylere duyduğunuz heyecandır. Kasabada yeni bir dükkan mı açılıyor? Yakınlardaki bir merkeze en sevdiğiniz grup konser vermeye mi geliyor? Bunlar sizi mutluluktan havaya uçurmak için yeterli. Ya da markette sürekli tanıdığınız insanlara gülümsemek bile sizin için kafi.

9. Ailenin önemini herkesten iyi biliyorsunuz.

news.distractify.com

Ebeveynleriniz, büyük şehirlerdeki ebeveynler gibi iş güçle boğuşmak zorunda olmadığından, muhtemelen bütün futbol oyunlarınıza, tiyatro gösterilerinize kaçırmadan geldiler. Hatta maaile ordalardı. Herkes ailenizi ve kardeşlerinizi tanıyor, siz de onlara inanılmaz bağlısınız. Bir gün üniversite ya da iş için kanatlanıp yuvadan uçsanız bile, ailenizin yeri her zaman kalbinizin en değerli köşesidir.

10. Her zaman "ev" diye adlandıracağınız bir yer var.

news.distractify.com

Küçük bir yerde yaşayan herkes gibi zaman zaman bunalıp şehir dışına, başka yerlere gittiniz. Başka kültürler, gelenekler görmeye, ya da üniversite okumaya, çalışmaya. Ama her yolun sonunda, ne kadar yorulsanız da, sizi siz yapan çok şahane bir "ev"iniz var. Kaç yıl sonra giderseniz gidin, sıcacık çorbanızı içeceğiniz ve öksürdüğünüzde peşinizden gelip size "hasta mı oldun evladım gel hemen bir çay yapayım" diye peşinizden koşacak onlarca ebeveyniniz var.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

bu yetişme biçiminin ve doğurduğu sonuçların sosyolojisi kısa cümlelerle ancak bu kadar yapılabilirdi. aynı zamanda metropol gençlerinin bunalımlarına anlam verebilmek için iyi bir karşılaştırma konusu.

okantanrikulu

Balıkesir için çoğu geçerliydi 1990-2006 yılları arasında ama şimdi ne kadar tutarlıdır bilemiyorum.

agartan

Karekterin sağlam olur doğrudur ama bakış açını ve gelecekteki kararlarını çok etkiler..

icinizdekiizlandali

üzdü.

Görüş Bildir