Koronavirüsün 5G ile Yayıldığı Teorilerine İnananlar İngiltere'de Baz İstasyonlarını Ateşe Verdi

 > 
989PAYLAŞIM

5G teknolojisinin koronavirüsün yayılmasında rolü olduğu teorileri sosyal medyada hızla yayılırken İngiltere'nin farklı şehirlerinde baz istasyonlarına ve telekom altyapısına saldırılar gerçekleşti. 

Yeni tip koronavirüsün yayılmasında 5G mobil teknolojisinin etkisi olduğu iddialarının yayılmasıyla birlikte İngiltere’de 5G direklerine saldırılar gerçekleşti.

Bu yöndeki iddialarla ilgili bir soruya cevap veren İngiltere Kabine Bakanı Gove bunun anlamsız olduğunu olduğunu belirterek “tehlikeli bir saçmalık” yorumunda bulundu.

Ancak Birmingham şehri başta olmak üzere ülkede bazı yerlerde baz istasyonlarına saldırılar gerçekleşirken telekom çalışanlarına da sataşmalar oldu. 🎥

Benzer bir saldırı Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'ta da gerçekleşti.

İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi Medikal Direktörü Stephen Powis ise 5G komplo teorisinin bilimsel bir veriye dayanmayan yalan haber olduğunu söyledi.

Powis “5G hikayesi tamamen ve sonuna kadar bir zırva. Saçmalık. Yalan haberinin en kötü türlerinden birisi.” dedi.

Ülkede telekom operatörleri 5G ile koronavirüs arasında ilişki kuran söylentilerin hızla yayıldığının ve sektör çalışanlarının tehdit edildiğinin farkında olduklarını bildirdi.

Euronews ve Twitter

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir