Koronavirüs Sürecinin Başından İtibaren Hayatımızda Yer Alan ve Gün Geçtikçe de Nefret Ettiğimiz Bazı Şeyler

207PAYLAŞIM

Hepimizin koronavirüs sürecinde yapmaktan, görmekten sıkıldığı ve sıkıldıkça da nefret etmeye başladığı bazı şeyler vardır. Öyle ki son zamanlarda da her şey gözümüze batar oldu. Biz de bu zamanlarda nefret ettiklerimizi toplayalım istedik.

1. Marketten alınan ürünleri yıkamak

Uzmanlar bunun işe yaramayacağını söylüyor fakat biz yine de yıkayıp içimizi rahatlatmaya devam ediyoruz. E haliyle her gün her gün yıkamaktan da sıkıldık. Son zamanlar da insanlar artık eskisi gibi yıkamak için kendini zorunlu hissetmiyor.

2. Maske takarken gözlüğün buğulanması

Bunu ben çok yaşıyorum ve ciddi anlamda bıkmış durumdayım. Ne yaparsam yapayım o gözlük buğulanıyor. Bunu nasıl düzelteceğiz hiç bilmiyorum.

3. Dışarıdan gelip de direkt banyoya girmeyen aile bireylerine laf anlatmak

Özellikle erkek bireyler "bana bir şey olmaz" kafasında oldukları için dışarıdan her geldiklerinde ellerini iyice yıkama alışkanlığını elde edemediler. Onları hiçbir yere dokundurmadan banyoya sokmak çok zor. Bu süreç onların dengesini bozdu diyebiliriz. Eminim ki her ailede bir tane de olsa böyle biri vardır.

4. Maskeyi ağız ve burun hariç her yerine takan insanlar

Ağız hariç kafa, çene, kulak, bilek, dirsek gibi vücutlarının birçok yerine maskeyi takan insanlarımız var ve ben aşırı derecede bu tiplerden nefret ediyorum. Savunmaları da şu: "Nefes alamıyorum." Ah be kardeşim sanki biz nefessiz yaşayabiliyor muyuz?

5. Instagram canlı yayınları

İlk zamanlar bazı yayınlar vaktimizin güzel geçmesini sağlasa da bir süre sonra gına geldi. Çoğu insanın da zorunluluktan bu yayınları açtığını düşünüyorum. Daha fazla bu yayınlara gerek yok bence.

6. Market sırasında mesafeyi önemsemeyip dibinde biten insanlar

Markete gidip sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde ödeme sırası beklerken önünüzdeki insanla aranıza biri giriyor. Gel de küplere binme ve o insanla tartışma... Neden düşünemiyorlar, azıcık da olsa kafalarını kullanamıyorlar nedennnn!

7. Sürekli spor yapmanızı söyleyip baskı oluşturanlar

Her fit olmak zorunda değil sevgili arkadaşlar fakat sosyal medyada birçok insan karantina günlerini verimli geçirme baskısı uyguluyor ve bu çok can sıkıcı!

8. Maske kokusu

Oy anam oy! Yaktı beni bu maskenin kokusu... Hele bir de kalitesiz bir maskeyse vay halimize.

9. "Bana bir şey olmaz" diyerek elini kolunu sallayarak gezip duranlar

Gülben Ergen gibi "Aman bana bir şey olmaz" diyenlerin de kafasına tükürmek istiyorum açıkcası. Sen demirden mi yapıldın hayırdır sana neden virüs bulaşmazmış?

10. Durmadan her gün ekmek yapanlar

Bir ara bütün Instagram storylerim ekmekle doluydu. Umarım çoğu çöpe gitmemiştir. Bu konuda endişelerim var.

11. Hiçbir işe yaramayan siyah maskeler

Geldik zurnanın zortladığı yere. Uzmanların uyarılarına rağmen ortalıkta hala dandik siyah maskeleri takan insanlar görüyorum. Hadi ilk zamanlar maske sıkıntısı yaşanıyordu da şimdi niye takıyorsunuz güzel insanlar...

Siz bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
~ravza~

Gözlük buğulanması...Dışarı çıkmak başlı başına bir dert zaten bir de önümü göremiyorum yolda saçma sapan yürüyorum.

hipergrafi

Şu Corona ile alakalı değil genel anlamda sıra olma kültürüyle ilgili eğitim almamız gerekiyor toplumsal olarak. Kazık kadar insanlar sıra olmayı bilmiyor. Gelip "Acelem var, işim çok kısa hemen halledip çıksam" diye şirin şirin rica etmeler 🤦🏻‍♀️ Hayır çünkü benim hiç işim yok, o yüzden önümdeki insanlara böyle arsızca bir teklifte bulunmadım kırk saattir. Sonra sırada olmasına rağmen sıradaki yerinde değil başka yerde bekleyen insanlar. Siz tam "Oh sıra bana geldi" derken dört saattir ileride telefonuyla oyalanan bir kököz gelip "Burası benim sıram ben gireceğim, o tarafta bekliyordum güvenliğe sorabilirsiniz" diyor. Sırada benden sonra gelip arkamda değilde geçip tam yanımda ve dibimde duran gerizekalılardan bahsetmeyeceğim bile.

mathileon

Gözlük olayi cok doğru nasi çözülecek bimiyorum.

hipergrafi

Bu sğreç bşr kaç yıl devam ederse buğu önleyici sprey falan bir şey çıkaracaklardır

ufukdiyoki

Sırada araya kaynayanlar... Keyfimizden mi 2 metre geride duruyoruz?

doctor-what

Samimi serzenişler, bana da canlı yayınlardan gına geldi. Yok abi yok sarmıyor artık zaten başta da o kadar sarmıyordu dürüst olalım.

Görüş Bildir