Kennedy Laneti Devam mı Ediyor? Saoirse Kennedy Hill, 22 Yaşında Hayatını Kaybetti

 > 
35PAYLAŞIM

ABD'de 1968'de, başkan olan ağabeyi John F. Kennedy gibi suikast sonucu ölen senatör Robert F. Kennedy'nin 22 yaşındaki torunu Saoirse Kennedy Hill hayatını kaybetti. 22 yaşındaki Saoirse Kennedy Hill'in ölüm sebebi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmazken akıllara Kennedy Ailesi'indeki trajediler silsilesi geldi.

BBC Türkçe'nin aktardığı habere göreABD'de 1968'de, başkan olan ağabeyi John F. Kennedy gibi suikast sonucu ölen senatör Robert F. Kennedy'nin 22 yaşındaki torunu Saoirse Kennedy Hill, dün kaldırıldığı Massachusetts'teki Cape Cod Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Uyuşturucudan öldüğü iddia edildi

Massachusetts'teki Cape Cod Hastanesi, Hill'in ölüm nedeniyle ilgili açıklama yapmadı. Ancak Amerikan medyası, Hill'in aşırı dozda uyuşturucudan öldüğünü öne sürdü.

New York Times gazetesi, Boston'da iletişim öğrencisi olan Hill'in depresyon geçirdiğini iddia etti. CBS Televizyonu ve New York Post gazetesi de haberlerinde aynı iddialara yer verdi.

'Dünya bugün biraz daha az güzel'

Kennedy ailesinden yapılan açıklamada, "Sevgili Saoirsemizin kaybıyla kalplerimiz paramparça oldu. Hayatı umut, söz ve sevgi ile doluydu." ifadesine yer verildi. Büyükannesi Ethel Kennedy de "Dünya bugün biraz daha az güzel." ifadesini kullandı.

Akıllara Kennedy Ailesi laneti geldi

Kennedy Hill'in dedesi Robert Kennedy, Demokrat Parti başkan aday adayıyken Los Angeles'ta Sirhan Sirhan adlı 24 yaşındaki Ürdün vatandaşı bir Filistinli tarafından öldürülmüştü.

Sirhan, Robert F. Kennedy'yi "İsrail'e desteğinden dolayı" öldürdüğünü söylemişti.

Robert F. Kennedy'nin ABD Başkanı olan kardeşi John F. Kennedy de 1963'te Dallas'ta suikast sonucu öldürülmüştü.

20 yıl önce de John F. Kennedy'nin 38 yaşındaki oğlu John F Kennedy Jr, bir düğüne giderken kullandığı uçağın denize çakılması sonucu hayatını kaybetmişti.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir