Kabul Edelim, Hepimiz Böyleyiz! Hayattan Zevk Alamamamız Üzerine Sorgulatıcı Bir Yazı

1.9bPAYLAŞIM

Hayal kuramayan insanlar mıyız yoksa yaşamla ilgili önceliklerimiz mi başka? Hepimiz bir hayat kavgasının içindeyken unuttuğumuz çok önemli bir şey var: kendimiz. Ekşi Sözlük yazarlarından kola basili, bu konuyu Türk İnsanının Hayattan Zevk Alamaması başlığındaki entrysi ile gerçekten çok güzel anlatmış. Okuyunca "Ah bize yazık..." diyeceksiniz...

En büyük hayal, en gerçek hayat...

Az önce bir program seyrettim. Genç bir dalgıç, şöyle bir sey söyledi: "Ailemin en büyük hayali dünyayı gezmekti, ben çocukken evimizi satıp bir tekne aldılar ve ben denizi o zaman sevdim."

Kaygılar...

Düşündüm sonra, biz asla böyle ailelere sahip olamayız ve bir gün aile olduğumuzda biz de böyle aileler olamayız. Hayallerimiz "geleceğimizi garantiye almak" üzerine kurulu.

Akıllı olmak mı?

Hayallerimiz evlenmek, ev almak, arabayı değiştirmek, daha çok para kazanmak, pırlanta yüzükler almak, koltukları değiştirmek ekseninde dönüp duruyor. İçimizden gerçekten hayal kurabilenleri de "aklı bir karış havada" diye diye el birliğiyle vazgeçirebiliyoruz.

Daha daha daha...

Hayattan aldığı keyif  "hep daha fazlası" üzerine kurulu olan insanlar olarak doğmuyoruz ama böyle yontuluyoruz;  şekillendiriliyoruz ve ne yazık ki çocuklarımız da böyle şekilleniyor.

Bize çok yazık oluyor...

www.sourcea.fr

Gerçekten hayal kurmuyoruz, hayal kuramayan insan hayattan keyif alamaz. Biz geleceğimizi garantiye almaya çalışırken kendimizi unutuyoruz ve bence bize çok yazık oluyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
avatarbaku

Gençliğinde ders çalışmaktan başka bir şey yapmayınca zevk almayı unutuyorlar.

dilek-

Hayallerin gerçek olduğu zaman başkalarının hayali olursun

buzdanadam

-------Akbil 2,300 Gidiş geliş 4,600 carpı 5 gun sustum

vlknsn

ortalama bilindik klişe bi yazı. okul iş para ev gecindirme hayaller hayatlar vsvs. hep sorun odaklı oluyor bu yazılar da nedense. şimdi sorsak bu kola basiline ne yapıyorsun (bireysel illaki bi yere kadar en azından çözüm olarak nasıl fikirlerin var da sorulabilir) diye ne cevap alırız acaba.

Gizli Kullanıcı

bazen esiyor hadi diyoruz sonra neden olamayacağına ikna olmamız 1 dk fln sürüyor sanırım kafa yormak lazım birazda cesaret birde hazıra dağ dayanmaz bak yine vazgeçtim bi anda

Görüş Bildir