Görüş Bildir
Haberler
Japonya'dan Salgının Etkilerine Karşı 488 Milyar Dolarlık Destek Paketi

Japonya'dan Salgının Etkilerine Karşı 488 Milyar Dolarlık Destek Paketi

Japonya, koronavirüsün ekonomik etkisiyle mücadele için 55,7 trilyon yen (488 milyar dolar) acil teşvik paketi uygulayacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kyodo ajansının kabine kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, hükümet, Kovid-19 ile mücadele için 55,7 trilyon yenlik rekor düzeyde teşvik paketi açıklayacak.

Paket kapsamında yıllık geliri 9,6 milyon yenden (84 bin dolar) düşük hanelerdeki 18 yaş ve altı çocuklara 100 bin yen (875 dolar) mali destek verilecek.

Salgından etkilenen ülke geneli küçük işletmelere 2,5 milyon yene (21 bin 900 dolar) kadar finansal destek sağlanacak.

Maddi sıkıntı yaşayan aile ve öğrencilere yönelik, paket içerisinden toplamda 2 trilyon yen (17,5 milyar dolar) dilim tahsis edilecek.

Alışveriş kuponları verilecek

Alışveriş kuponları verilecek

'My Number' kimlik kartına sahip bireylere, tüketim piyasasının hareketlendirilmesi amacıyla 20 bin yenlik alışveriş kuponları verilecek.

Bakım işçileri, çocuk yuvası çalışanları, hemşirelerin aylık maaşları yükseltilecek ve iç turizmi canlandırmak üzere 'Seyahate Çık' kampanyası başlatılacak.

Paketin finanse edilmesi amacıyla hükümet, yıl sonuna kadar düzenlenecek olağanüstü parlamento oturumunda, ek bütçeyi onaylamayı hedefliyor.

Ek bütçenin finanse edilmesi amacıyla hükümetin yeni tahvil ihraç edeceği bildirildi.

31 Ekim'deki olağan genel seçimler arifesindeki kampanya döneminde Başbakan Kişida Fumio, 'on trilyonlarca yen' ekonomik paket uygulayacağını taahhüt etmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12
7
2
2
2
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
...

olur mu anasını satim japonya bizi kıskanıyooooo

BeyazBereli

Sen japonyayı ağızına alacak en son kişisin. Japonya kadim ırklardandır. Türklerde öyle. Ama kibir, ego, benmerkezci insanlar yüzünden. İnsanlar yüzünden apt... Devamını Gör