İzlerken Güçlü Duruşlarıyla Kendine Hayran Bırakan Ders Alınası 15 Ünlü Dizi Kadın Karakteri

-

Sergiledikleri güçlü karakterleriyle herkesi kendilerine hayran bırakan, 15 kadın dizi karakterlerini sizler için derledik. Peki sizin favori karakteriniz hangisi?

1. İlk sıraya tabii ki de "Kadın" dizisinin Bahar'ını koyduk. Kendisi fakir hayatı yaşamasına rağmen çocuklarının hiçbir ihtiyacını eksik etmemek için hasta haliyle gece gündüz çalışanlardan. Helal olsun!

2. "Avlu" dizisinin izlerken yüreğimizi dağlayan Deniz'inden öğrenmemiz gereken çok şey var. Kızı için her şeyi göze alan, etrafındaki kötü insanlara haddini bildiren müthiş bir karakter!

3. "Avlu" dizisinin Azra'sı ise sevdikleri için ölümü bile göze alabilen, kötü yaşantısına rağmen ayakta durmayı başarabilen oldukça güçlü bir karakter.

4. "Sen Anlat Karadeniz" dizisinin efsane karakteri Nefes'i izlerken hepimiz hayret ediyoruz. İçindeki inancı kaybetmemesi ve daima cesur olması ders alınası cinsten.

5. "Ufak Tefek Cinayetler" dizisinin Oya'sı dik duruşlu, asla kendinden ödün vermeyen mükemmel bir karakter. Onu en çok acıları güçlendiriyor!

6. "İstanbullu Gelin" dizisinin her yönüyle muhteşem karakteri Süreyya, sevdiği adam uğruna tüm engellere karşı çıkan, herkese yardım eden, güzel kalpli ve bir o kadar da güçlü bir karakter.

7. "Fazilet Hanım ve Kızları" dizisinin fakir ama gururlu kızı Hazan, tüm kötülüklere rağmen içindeki iyiliği kaybetmiyor. Her şeye rağmen dimdik ayakta durmayı başarıyor.

8. "Kara Sevda" dizisinin asi kızı Nihan, sevdiği adam uğruna herkese karşı gelip, tüm cesaretiyle onu engellemek isteyenlerin üstesinden geliyor.

9. "Çukur" dizisinin deli ruhlu kızı Sena'nın, sevdiği insanlar için yapamayacağı şey yok. Kendisine zarar vermeye çalışanların da vay haline!

10. "Yasak Elma" dizisinin tatlı Zeynep'i, ablasıyla büyük bir şehre geliyor. Fakat ablası koca peşinde koşarken, kendisi olgun bir davranış gösterip iş hayatında da başarılı olan bir karakter.

11. "Vatanım Sensin" dizisinin muhteşem karakteri Azize, ne sevdiklerinden ne adaletten ne de prensiplerinden vazgeçiyor. Resmen kan kusup, kızılcık şerbeti içtim diyenlerden!

12. "Poyraz Karayel" dizisinin efsane karakterlerinden Ayşegül, zorluklara ve zorbalıklara karşı asla boyun eğmeyen, zayıfların yanında olan bir karakter. Kendi doğruları var ve hiçbir şey uğruna bunlardan vazgeçmiyor.

13. "Fi" dizisinin güçlü kadını Duru, kendi hayalleri uğruna her şeyi yapabileceğini gösteren efsane bir karakter. Onun gibi hırslısını görmedik!

14. "Hayat Şarkısı" dizisinin Hülya'sı, hayal ettikleri gerçek olana kadar peşini bırakmayan, çektiği tüm sıkıntılara rağmen inadından vazgeçmeyen müthiş bir karakter.

15. "Bizim Hikaye" dizisinin Filiz'i, tüm hayatını kardeşlerine adayan, onlara anne baba olmaya çalışan, muhteşem bir karakter. Bir kadının her şeyi başarabileceğini gösterenlerden!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

sena yamaçtan alıyo tüm gücünü.hep yamaç arkasında.onun gibi mıymıntı bi premses mi güçlü aq?hiç gülecegim yoktu!gidip gülecek alayım bari..

culog

#9 olm Sena makarna bile yapamaz ne duruşundan bahsediyorsunuz.Diziyi takip eden biri olaraktan söylüyorum bunu.

ilkin-huseynov

eşkiya dünyaya hükümdar olmaz Deniz Çakır Meryem karakteri hepsine 10 basar

contessinademd1

Yorumlar çok gereksiz. Bu listeye Merve Aksak konacakmış falan ahahhahahahhahahhahhahahahah bütün gücünü kocasından aldığına dair kaç kere vurgu yapıldı tek işi gücü insanların ayağını kaydırmak olan parazit gibi başkalarını sömürerek güç sahibi olmaya çalışan kadın mı bu listede yer alacaktı? Oya için tek diyebileceğiniz şey koca çaldıdan başka bir şey değil. Merve'nin yaptığı kötülükler ne kadar da basit şeyler sizin gözünüzde de Oya'nın bile isteye yapmadığı duygularına yenik düştüğü şey için bu kadar saldırıyorsunuz. Hadi bunu yaptıktan sonra zerre umrunda omasaydı yaptığı şeyin vicdan azabını çekmeseydi gamsız olsaydı neyse diyeceğim de yaptığı şeye defalarca direndi ve yaptıktan sonra da hiçbir zaman doğruluğunu savunup Merve gibi yaptığı şey üzerine pişkin hisler beslemedi. Neyse Oya tabii ki güçlü ilham alınması gereken bir kadın. Sırf daha iyi olduğu için ayakları yere basıyor diye iğrenç bir durumun içine soktular ama o ailesi bile ona sırtını döndüğünde tek başına ayağa kalkıp o mahvettikleri şeyi yeniden sapasağlam inşa etti kendini kurtardığı gibi Edip'i de oradan çekip çıkardı. Merhametli doğrucu bir insan olmakla güçsüz olmayı karıştıracak kadar da yüzeyselsiniz boş boş konuşuyorsunuz.

hayat-korler

merve iyi bi karekter degil ama benim o mıymıntı oyadan daha güçlü buldugum bi karekter oya ne elde etti ?? merve ne elde etti saymakla bitmez sen galiba dünyayı hayal aleminde yaşıyorsun merve hayatın gerçeklerinden bi karekter güç mervede iyilik oyada merve kocasından güç almıyor zaten ilk bölümde bunu anlıyoruz kocasından güç alsaydı oyayı nasıl tuzaga düşürecekti???

gulsah.guris

Demet Evgar'ın olduğu listede geri kalanların hepsi çöptür..

Görüş Bildir