Görüş Bildir
Haberler
İSBAK Genel Müdürü Bahaddin Yetkin, Tepkiler Sonrası İstifa Etti

etiket İSBAK Genel Müdürü Bahaddin Yetkin, Tepkiler Sonrası İstifa Etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İSBAK Genel Müdürü olarak atadığı ve sosyal medyadaki paylaşımlarıyla tepki çeken Bahaddin Yetkin istifa etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

İstifa kararını İBB Başkan Danışmanı Murat Ongun’un yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu. Ongun, istifanın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından kabul edildiğini bildirdi. Ongun'un açıklaması şöyle:

"Hayata bakış açımızla örtülmeyecek paylaşımlar yapılmıştır"

"Hayata bakış açımızla örtülmeyecek paylaşımlar yapılmıştır"

'Değerli Basın Mensupları,

8 Ağustos Perşembe günü İBB üst yönetiminin tanıtım toplantısının yapıldığı andan itibaren İBB iştirakimiz olan İSBAK A.Ş Genel Müdürlüğü görevine getirilen Bahaddin Yetkin’in daha önce yaptığı sosyal medya paylaşımları ve beğenileri kamuoyu tarafından tartışılmaya başlandı.

Bunun üzerine İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla konuyla ilgili ayrıntılı bir inceleme başlatıldı. İnceleme sürerken bugün konuyla ilgili açıklama yapan Sayın İmamoğlu ‘ Arkadaşlarımız işe alırken incelemelerini liyakat ve tecrübe üzerine yaptı. Baktığımız pencere buydu’ değerlendirmesinde bulundu. Ayrıca, İSBAK A.Ş genel müdürlüğüne atanmadan evvel, Bahadır Yetkin’in Ak Parti’den milletvekili aday adayı olduğu tarafımızca biliniyordu.

Sayın İmamoğlu daha önce yaptığı açıklamalarda sık sık “Atamalarda liyakata önem verileceğini ve partizanlık yapılmayacağını’ belirtmişti. Bu vesile ile söz konusu adaylık atamada bir sorun görülmedi. Lakin, hem kamuoyuna yansıyan sosyal medya paylaşımları, hem de bu akşam sona eren incelemede görüldü ki, asla yönetim ve hayata bakış açımızla örtüşmeyecek başka paylaşımlar da yapılmıştır.

Bu vesile ile akşam saatlerinde Bahadır Yetkin ile durum paylaşılmış kendisi de İSBAK A.Ş’deki tüm görevlerinden 10 Ağustos 2019 günü saat 20.04 itibariyle istifa etmiştir.

İstifa ,İBB başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu tarafından kabul edilmiştir. Şeffaf yönetim anlayışımız gereği süreç tüm ayrıntısıyla paylaşılmıştır. Kamuoyunun, İBB ve iştiraklerinin faaliyetlerinde her zaman böyle hassasiyetle gözetleyici ve uyarıcı olmasından da büyük memnuniyet duyacağımızı belirtir, siz değerli basın mensuplarına ve halkımıza teşekkür ederiz.'

Yetkin istifa kararını Twitter hesabından doğruladı.

Yetkin istifa kararını Twitter hesabından doğruladı.

Bahaddin Yetkin'in paylaşımları büyük tepki çekmişti...

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
229
68
29
11
5
4
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Tuna Karahan

Kamuoyu olarak kendimizi ALKIŞLAMALIYIZ. 👏👏👏

Emre Can SARI

taktiksel olarak mütiş bir hamle hatta şah çektiniz diyebilirim ekrem bey :)

Pasif Kullanıcı

Liyakatli bir istifa olmuş 👏