İran'da 66 Kişiyi Taşıyan Yolcu Uçağı Düştü, Sis Nedeniyle Enkaza Ulaşılamıyor

 > -

İran'da Tahran'dan kalkan ve Yasuc kentine doğru gitmekte olan yolcu uçağı İsfehan eyaletine bağlı Semirom ilçesinde düştü. 60 yolcusu ve 6 mürettebatı olan uçağın dağlık bir alana düştüğü açıklandı. Uçaktaki 66 kişiden kurtulan olmadığı açıklandı. Hava koşulları ve uçağın dağlık alana düşmesi nedeniyle ekipler enkaza hala ulaşamadı. 

Yolcu uçağının neden düştüğüne dair şimdilik bir bilgi yok.

Anadolu Ajansı'nın İran haber ajansı İSNA'ya  dayandırdığı haberine göre 60 yolcusu ve 6 mürettebatı bulunan uçak bilinmeyen bir nedenle Semirom ilçesine dağlık bir alana düştü.

Yarı resmi İran haber ajansı ISNA'ya konuşan İran meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı Alaaddin Burucerdi ''Aseman Havayolları'na ait 60 yolcu ve 6 mürettebat taşıyan uçak bu sabah radardan kayboldu. Bölgedeki insanların gözlemleri uçağın düştüğüne işaret ediyor'' dedi.

Enkaza hala ulaşılamadı.

İran Tansim Haber Ajansının aktardığı bilgilere göreyse,  Aseman Air firmasına ait sabah 08.00'de Tahran'dan kalkış yaptıktan 50 dakika sonra radardan kayboldu. Bölgeye gönderilen kurtarma helikopterleri Yasuç dağlarındaki yoğun sis nedeniyle enkaza ulaşamadı. Kurtarma ekipleri uçağa karayoluyla ulaşmaya çalışıyor. 

Acil Durum masası tarafından yapılan açıklamaya göre kar ve fırtına nedeniyle helikopterlerin bölgeye sevk edilemediği, dağlık bölgede düşen uçağın aranmasıyla ilgili zeminden yapılan çalışmaların devam ettiği belirtildi. İran Kızıl Haçı ise, bölgeye 12 ekip sevkettiklerini duyurdu.

AP, 66 kişinin hayatını kaybettiği bilgisini geçti.

Aseman Havayolları uçakta 66 kişinin bulunduğunu doğruladı ve kurtulan olmadığını açıkladı.

Uçakta 60 yolcu ve 6 mürettebat olduğunu doğrulayan Aseman Havayolları yetkilisi Muhammed Tabatay, uçaktaki 66 kişiden kurtulan olmadığı yönünde bilgilendirildiklerini söyledi.

Acil durum hizmetleri sözcüsü Pir Hüseyin Kulivand ise, uçakta yolcular arasında bir de çocuk olduğunu söyledi.

Uçağın, Fransız-İtalyan uçak üreticisi olan ATR tarafından yapılan çift motorlu, kısa mesafeli, ATR 72- 500 tipi olduğu öğrenildi.

Gelişmeleri aktaracağız...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir