İnsanları Mutlu Etmenin Kendince Yolunu Bulan Dünyanın En Güzel Yürekli Kuaförüyle Tanışın

 > 
14bPAYLAŞIM

Yıldız Tutal Özlütaş, insanlara yardım etmenin ve onları mutlu kılmanın birçok yolu olduğunu bizlere gösteren bir kadın.

Kendisi bir güzellik uzmanı; mesleği sayesinde adeta içinin güzelliğini dış görünüşlere aktarıyor.

19 yaşından beri kendine ait salonu olan, 37 yıllık kuaför. Mersin'de yaşıyor. Doğayı çok seviyor ve işten zaman buldukça şehirden uzaklaşıp Mersin'in köylerini geziyor.

Yıldız Hanım her ay bir köy seçip yola koyuluyor ve köyde yaşayan çocukların saçlarını ücretsiz kesiyor.

"Köy gezintileri sırasında başladı her şey. Gezip dolaşıyordum ama bir yandan da çevredeki çocukların saçları dikkatimi çekiyordu. Herkes bildiği işe dikkat kesilir; benim de mesleğimden ötürü ister istemez gözüm kayıyıordu.Özellikle de kız çocuklarının saçlarının çok dağınık olduğunu gördüm. İlk sefer bir şey yapmadım, daha sonraki ziyaretlerimdeyse hazırlıklı gitmeye başladım. Saçlarını kesmek istediğimi söyleyince de çok mutlu oldular. Ben de zamanla bu işi rutine bindirdim. Ara ara gidip saçlarını kesiyorum. Elimden geldiğince devam edeceğim."

İyiliğin gizlisi makbuldür dense de bu güzelliği paylaşmasak olmazdı.

Bu şahane insandan da oğlunun tweet'i sayesinde haberdar olduk.

Yıldız Hanım sadece köyleri değil huzurevlerini de aynı şekilde geziyor ve dileyen yaşlıların saçlarını kesiyor, boyuyor.

"Yanımda çalışanlar da benimle gelmeye başladılar. Onların da hoşuna gidiyor, mutlu oluyorlar. Her şeyin para kazanmak olmadığını görüyorlar. Çalışan arkadaşlarımın da benim gibi devam edeceklerini düşünüyorum; çünkü onlar da bu güzel etkileşimi görüp alıştılar."

Çalışanlarıyla beraber insanların yüzüne kondurduğu gülümsemenin değeri paha biçilemez.

Umarız yüzündeki ve insanlara dağıttığı bu gülümsemeler hiç bitmez ❤️

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
missluna

Böyle insanların sayısı artarsa, dünya daha güzel bir yer olabilir.

Gizli Kullanıcı

Bu devirde insanlara böyle beklentisizce, sevgiyle yaklaşabilecek kadar temiz kalmak zor. Biz kırk kişiyiz birbirimizi biliriz...

mine-can

o beğenmeyen iki kişi neyin kafasını yaşıyo acaba napmışlar bütün açları falan mı doyurmuşlar da bunu begenmemişler .. enteresan.

Gizli Kullanıcı

Ellerinden öpülesi teyze.Allah razı olsun.İyi ki var böyle güzel yürekli insanlar.

kalemhane

Etrafımız pisliklerden geçilmiyor.. O kadar kötülük, sinsilik, yalan, dolan sarmış ki dünyamızı; böyle bir haber bile kalbimizi ferahlatıyor.. O güzel elleriniz ve yüreğiniz dert görmesin Yıldız Hanım..

Görüş Bildir