Görüş Bildir
Haberler
İndirim Uygulanmadı: Küçükçekmece'de 5 Yaşındaki Kız Çocuğuna Cinsel İstismara 29 Yıl Hapis

etiket İndirim Uygulanmadı: Küçükçekmece'de 5 Yaşındaki Kız Çocuğuna Cinsel İstismara 29 Yıl Hapis

FreiGeist
27.08.2019 - 16:03

Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğa yönelik cinsel istismar davasında 18 yaşındaki Pakistan uyruklu Mohammad Vasıf 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 20 yıl, 'Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan da 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada savcı eylemin niteliği gözetildiğinde duruşmanın gizli yapılmasını talep etti.

Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada savcı eylemin niteliği gözetildiğinde duruşmanın gizli yapılmasını talep etti.

Talep mahkeme tarafından kabul edildi. 

Mağdurun annesi ve babası sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi. Müştekilerin avukatı Eren Keskin de 'Çocuğun kesin raporunun alınması demek çocuğun aynı travmalara maruz kalması anlamına geleceğinden yeniden rapor alınmasını talep etmiyoruz. Mevcut raporlar yeterlidir. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilsin' ifadelerini kullandı. 

Söz alan diğer müşteki avukatları da suçun sanık tarafından işlendiğini belirterek, 'Sanığın atılı suçlarla ilgili üst hadden cezalandırılmasını talep ediyoruz' ifadelerini kullandı. 

Son sözü sorulan tutuklu sanık 'Yaşlı annem, babam ve kardeşim vardır. Gelir getiren benden başka kimseleri yok. Tahliyemi istiyorum.' dedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti,  sanık Mohammad Vasıf'ı  'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 20 yıl hapis cezasına,  'Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan da 9 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanık Mohammad Vasıf'a iyi hal indirimi de uygulanmadı.

"Umarım bu karar diğer mahkemelere de örnek olur"

"Umarım bu karar diğer mahkemelere de örnek olur"

Davanın ardından açıklama yapan Avukat Eren Keskin, davayı en başından beri takip ettiğini, yargılamanın çabuk bittiğini belirterek, 'Bugün ilk kez çok doğru bir karar verdi mahkeme. Çünkü tüm deliller toplanmıştı. Davayı hiç uzatmadan kararını verdi. Toplam 29 yıl ceza verildi sanık hakkında. İndirim uygulanmadı. Ceza en üst sınırdan verildi. Umarım bu karar diğer mahkemelere de örnek olur' dedi.

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

23 Nisan'da, Küçükçekmece'de cinsel istismara uğradığı aktarılan 5 yaşındaki kız çocuğu hastanede tedavi altına alınmıştı.

Çocuk taburcu edildikten sonra ailesi ve pedagog eşliğinde şüpheliyi teşhis etmişti.

İlk ifadesinde suçunu itiraf ettiği aktarılan zanlı, 26 Nisan'da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
302
36
23
7
6
5
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
serhat akşahin

Amerikada tacizden yatıp sonrada cezası bitip çıkanlara bir çip takılıyor. Çocuk parklarına yaklaşması yasak. Bunların dışında herhangi bir veli, Cep telefon... Devamını Gör

Ankhe

O kadar fesatlaştım ki, göz boyama için verilmiş karar olduğunu düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi.

Can_Can

Ailem ne yapacak diye düşünüyorsan o boku hiç yemeyeceksin koçum. Emin ol ailen açlığa, senin şu yaptığın şerefsizliğin ağırlığından daha kolay katlanırdı