İçindeki Blogger’ı Ortaya Çıkarıyoruz: Senin Blogun Ne Hakkında Olmalı?

-

İçindeki seni tüm dünyaya göstermenin zamanı gelmedi mi? Bunun en güzel ve eğlenceli yolu da elbette bir blog yaratmak! Ama şimdi o blog ne hakkında olacak? Bunu öğrenmenin tek bir yolu var!

Haydi teste!

1. Hadi cinsiyetini öğrenerek başlayalım!

Kadın
Erkek

2. Peki bu kelimelerden hangisi seni daha iyi tanımlıyor?

Özgür
Sakin
Sempatik
Derin
Hareketli
Komik

3. Şimdi konumuz sosyal medya olunca bu soruyu sormazsak olmaz: En sevdiğin uygulama hangisi?

Facebook
VSCO
Instagram
Tumblr
Spotify
Twitter

4. Kendini en mutlu ve özgür hissettiğin yer neresi?

Şehrimin sokakları
Hep gittiğim o park
Arkadaşlarımla gittiğimiz cafe
Yatak odam
Sosyal medya sanırım
Ben her yerde mutluyum

5. Çevrendekiler seni bir içeceğe benzetse neye benzetirdi?

Çay
Su
Çilekli limonata
Kahve
Soda
Sarı kola

6. Sana istediğin yere uçak bileti vereceğiz, neresi olsun?

İstanbul
Rio De Janeiro
Paris
Prag
New York
Yozgat

7. En sevdiğin mevsimi çok merak ediyoruz!

İlkbahar
Yaz
Sonbahar
Kış

8. Eşyalarını bir düşün bakalım. Hangisi senin olmazsa olmazın?

Ayakkabılarım
Güneş gözlüğüm
Cep telefonum
Kalemim
Kulaklığım
Cüzdanım

9. Son olarak blogun için sadece bu isimlerden birini seçmek zorunda kalsan hangisini seçerdin onu söyle!

Şehrimin Ruhu
Gizli Dünyalar
İçindeki Sen
Bunlar Derin Konular
O Zaman Dans
Ne Bileyim Ben

Senin Teman Şehrin Olmalı!

Sen sokağın insanısın. Her ne kadar yıllık izin kullanmak için aylarca beklesen de, sınavlar bitsin dağıtma konusunda Bukowski’ye ders vereceğim desen de özgürlük senin için hayattaki en önemli şey. Lisede metal müziğe gönlünü vermişsin her halinden belli :) Yani senin anlayacağın kapalı kalmak sana göre değil… Sen sokağa çıkmalı, şehri keşfetmeli ve bir ayna gibi değil sana hissettirdikleri ile birlikte yansıtmalısın. Peki blogundaki birbirinden güzel şehir fotoğraflarını nasıl çekeceksin? Neyse ki Canon senin için en güzelini düşündü. Canon G3X sokağı ve şehri içindekilerle birlikte yansıtman için tasarlandı. Sokağa çık; şehrini insanıyla, tarzıyla ve tüm özgürlüğüyle Canon PowerShot G3X ile fotoğrafla ve blogunda paylaş

Senin Teman Doğa Olmalı!

Sen gerçek bir doğa tutkunusun. Hayattaki önceliklerinle, hobilerinle hatta giyim tarzınla bile bunu yansıtıyorsun. Mesela en sevdiğin ayakkabın ülkemizde yoğun olarak akademisyenlerde bulunan trekking ayakkabısı. Gözünde canlandı değil mi? Seni şimdi sonsuz bir yeşilliğin içine bıraksak susayıp balkondan “Anneee su sal!” diye bağırana kadar bir evin olduğu bile aklına gelmez. Bu yüzden senin blogun doğa hakkında olmalı! Doğadaki deneyimlerini, sanki doğa yürüyüşlerine konserve götürmüyor da doğada bulduğun yabani otları yiyerek hayatta kalıyormuş gibi paylaşmalısın :) Peki blogundaki birbirinden güzel fotoğrafları nasıl çekeceksin? Neyse ki Canon senin için en güzelini düşündü. Canon EOS M5 doğanın büyüsünü en güzel şekilde yakalaman için tasarlandı. Doğaya at kendini, en güzel manzaraları bul, Canon EOS M5 ile fotoğraflarını çek ve blogunda paylaş!

Senin Teman Makyaj Olmalı!

Senin olayın estetik. Doğuştan sanatçı bir ruha sahipsin, güzel olanla olmayanı bir bakışta ayırt edebiliyorsun. Güzellikle kafayı bozmuşsun. Picasso’yu resim yaparken görsen ona bile vereceğin revizeler var.  Çünkü güzelliği tüm evrene yaymak istiyorsun. Hatta makyaj videosu olayını dünyada ilk düşünenlerdensin, bu fikri arkadaşlarına bile açmışsın. Ama kıskançlıklarından olsa gerek tutmayacağını söylemişler sen de sanatçı tembelliğinden olsa gerek uğraşmamışsın. Ama şimdi uğraşma zamanı. Nasıl çekeceğim deme! Canon G7X MARK II en güzel makyaj videolarını çekmen için tasarlandı. Canon PowerShot G7X MARK II ile en ilham verici makyaj videolarını çek ve güzelliği tüm dünyaya yay. Dünyayı güzellik kurtaracak!

Senin Teman Yemek Olmalı!

Sen iflah olmaz bir yemek delisisin. Yemek yapmayı, yemeyi, sevdiklerine zorlaya zorlaya yedirmeyi çok seviyorsun. Yemek konusunda bu kadar paylaşımcı olmana rağmen yemek tarifi konusunda hiç paylaşımcı değilsin. Yaptığın bir yemeği çok sevip tarifini isteyen birine "Canım ben sevgimi katıyorum yaa :))" deyip gülerek konuyu değiştiriyorsun her seferinde. İşte yemek senin için bu kadar önemli. Bu yüzden senin blogunun teması yemek olmalı. Nasıl çekeceğim ben yemek videolarını diye düşünme. Canon EOS 200D en iyi yemek fotoğrafların ve videoların için geliştirildi. Fotoğraflara da sevgini katmayı unutma :))

Senin Teman Müzik Olmalı!

Sen arkadaş grubuyla gidilen tatilde sahilde ateşi yakar yakmaz gitarı eline alıp “Vakdeniiiz akşamlarıı bir başkaa oluyor” diye şarkıya giren o iflah olmaz müzik sevdalısısın. Kelimelerle anlatamadığın her şeyi notalara döküyorsun. Yine de çok anlaşılır olmuyor ama olsun. “Van tu tri foro” diye giriyorsun lafa her seferinde tıpkı güzel bir şarkıya girecekmiş gibi. Bu yüzden senin blogun müzik hakkında olmalı. Kendi bestelerin, yaptığın coverlar, gittiğin konserlerde çektiğin videolar, sokakta yakaladığın sokak sanatçıları... Tıpkı ilk sen keşfetmişsin gibi,, ne dersin? Peki videoları nasıl çekeceksin? İşte burada devreye Canon EOS M6 giriyor! Canon EOS M6 sen en güzel videoları çek, müziği en iyi şekilde takipçilerine hissettir diye tasarlandı! Şarkını söyle, videoya çek ve ruhunu bütün dünyaya aç!

Senin Teman Mizah Olmalı!

Senin aklın normal insanlara göre biraz daha farklı çalışıyor. Bakış açın farklı, algılayışın farklı, dile getirişin ise bambaşka. Ünlü biri olsan senin stand-up şovlarını izlemek için yüzlerce lirayı gözden çıkarırdı halkımız ama ne yazık ki pek ünlü sayılmazsın bu yüzden bedava yapıyorsun şovunu. Buna bir son verme vakti geldi. Biz kafaya koyduk, seni ünlü yapacağız. Ama önce sana bir mizah blogu açmamız gerek. Yap şovunu, çek videonu, bloguna koy. Videoları nasıl çekeceğini düşünme. Canon EOS M10 en komik videolarını çekmen için tasarlandı. Son olarak, ünlü olunca bizi unutma emi :/

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
esuveyda

Bloguma beklerim yabancı dizi/film, sağlık yaşam, kitap incelemeleri daha bir çok konuda yazıyoruz :)

murat-artsin

İçimdeki bloggeri çoktan birisi olarak hazırladığım bir makaleyi buraya gurur ile bırakıyorum. Eminim ki beğenerek okuyacaksınızdır. Herkese saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

sule-edwar

Blog açmak Neden blog yazmalısınız ? Blog konusu seçme Bloglara okuyucu çekme Blog yönetimi ve sosyal medya Blog yazarak para kazanmak ve aklınıza gelebilecek her konuda sizi detaylı şekilde aydınlatacak bir yazı.

kdramadelisi

Ahaahah yemek dedi ve bildi :) Eating show tam benim tarzım ^^ :D

seray.nisan

Disslike

Görüş Bildir