Fırat'ın Doğusunda Türk-Rus Üçüncü Ortak Kara Devriyesi Tamamlandı

 > -
Abone ol

Soçi mutabakatı kapsamında Türk ve Rus askerlerince, Suriye'de Fırat'ın doğusunda gerçekleştirilen üçüncü ortak kara devriyesi tamamlandı.

📷 AA

Sınırın sıfır noktasındaki gelişmeleri çok sayıda basın mensubu takip etti

Suriye sınırının sıfır noktasında bulunan İdil ilçesine bağlı Alakamış köyü mevkisi daha önce PKK'lı teröristlerin Türkiye'ye sızma girişimleri ile gündeme gelmişti.

"10 kilometre derinlikte 88 kilometre uzunluğundaki güzergâhta devriye tamamlandı"

Devriye hakkında açıklama yapan MBS, "Türk ve Rus askeri unsurlarının, İHA’ların da iştirakiyle Fırat’ın doğusundaki üçüncü kara devriyesi planlandığı gibi tamamlandı. Kamışlı ile Derik arasındaki bölgede icra edilen üçüncü kara devriyesine her iki taraftan dörder araç olmak üzere toplam sekiz kara aracı ve İHA’lar iştirak etti. Türk ve Rus askeri unsurları, 10 kilometre derinlikte 88 kilometre uzunluğundaki güzergâhta devriyeyi tamamladı." bilgisini verdi.

MSB devriye esnasında ele geçirilen mühimmatları paylaştı

Milli Savunma Bakanlığı, ortak kara devriyesinin Kamışlı-Derik arasındaki bölgede başladığını duyurmuştu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "Rusya Federasyonu ile 22 Ekim 2019 tarihinde Soçi’de varılan mutabakat çerçevesinde; Türk ve Rus askeri unsurları ve İHA’larının iştirakiyle üçüncü ortak kara devriyesi, Fırat’ın doğusundaki Kamışlı-Derik arasındaki bölgede başladı." denildi.

İlk ortak kara devriye 1 Kasım'da gerçekleştirilmişti.

Dört Saat Sürdü: 'Türk ve Rus Askeri Unsurlarının İlk Ortak Devriyesi Tamamlandı' - onedio.com
Dört Saat Sürdü: 'Türk ve Rus Askeri Unsurlarının İlk Ortak Devriyesi Tamamlandı' - onedio.com
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir