Ferrari Tırına Saklanmışlar: Formula 1 Ekibinin Aracından 2 Göçmen Çıktı

 > 
6PAYLAŞIM

İngiltere'de yapılacak Formula 1 yarışı için ülkeye giden Ferrari aracının tırından 2 göçmen çıktı. Göçmenlerin İngiltere'ye geçmek için Formula 1 yarışana katılacak olan Ferrari takımının aracına gizlendikleri anlaşıldı.

Euronews'den Hüseyin Koyuncu'nun haberine göreİngiltere'ye geçmek için Formula 1 yarışana katılacak olan Ferrari takımının aracına gizlendikleri anlaşılan göçmenler, Silverstone pisti yakınında tır boşaltılırken görevliler tarafından fark edildi.

Ferrari çalışanları, araçlara kaçak binen 2 göçmeni polise ihbar etti.

Calais'ten tıra bindikleri tahmin ediliyor.

İki göçmenin Fransa'nın kuzeyinde bulunan Calais'ten tıra bindikleri tahmin ediliyor. Calais, İngiltere'ye en kestirme denizyolunun karşı noktasını oluşturan Dover Boğazı'na 34 km uzaklıkta bulunuyor.

Geçtiğimiz nisan ayında da Fransa'nın kuzeyinde iki Polonya asıllı kamyon sürücüsü İngiltere'ye tabut içerisinde kaçak bir Iraklı göçmeni sokmak isterken yakalanmıştı.

Calais kenti 'sıçrama tahtası' olarak kulanılıyor

Avrupa'ya gelen göçmenlerin önemli bir kısmı, mülteci koşulları daha iyi olduğu gerekçesiyle İngiltere'ye geçmek istiyor.

Fransa'nın kuzeyindeki Calais kenti İngiltere'ye girebilmek için mülteciler tarafından "sıçrama tahtası" olarak görülürken bu kaçışların önemli bir kısmı can kaybıyla sonuçlanıyor.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir