Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Farklı Sektörlerden İnsanlar İtiraf Etti, İş Dünyasının Kirli Çamaşırları Ortaya Döküldü

1.6bPAYLAŞIM

Her işin kendi karanlık sırları vardır...

Önce tiyatro ve operalara gidelim...

Sektöre yıllarını vermiş birine göre eğer seri temsil yapılıyorsa ve yapımın kostüm departmanına ayrılmış büyük bir bütçesi yoksa kostümler bir süre sonra kaçınılmaz olarak leş gibi kokmaya başlıyor. Sık sık yıkamaya gelmeyen egzantirik kostümler temizlik işini daha da zorlaştırıyor tabii. Bu ağır kokuyu seyircilerin duyması biraz zor diyip geçmemek lazım. Çünkü her ihtimale karşı performanslardan önce kostümlerin üzerine oda parfümü sıkıldığı oluyormuş.

Hepimizin bir şekilde dahil olduğu Instagram

400 binden fazla takipçisi olan bir Instagram influencer’ına göre güzellik pozlarının büyük bölümü kusursuz açının eseri. Söylediklerine göre aktardıklarında gerçek hayattaki dürüst hallerden eser yok. Yani siz siz olun, bu mecradaki tanrıçalara o kadar da güvenmeyin.

Organik gıdalar o kadar da organik değil

Daha da önemlisi, o kadar da sağlıklı değiller. Organik tarım yapan bir çiftçinin aktardığına göre organik tarımda kullanılan ilaçlar hem oldukça pahalı, hem de pek işlevli değiller. Hal böyle olunca organik tarım ürünleri pek çok dış tehlikeye karşı (haşereler vs.) korumasız hale geliyor. Ek olarak, yüzde yüz organikliğin sürdürülmesinin mümkün olmadığını ekliyor. Çünkü çevre tarlalarda yapılan sıradan ilaçlamalar rüzgar yoluyla organik ürün tarlalarına da uğrayabiliyormuş.

NASA yanılgısı

Bir NASA çalışanına göre NASA filmlerde portrelendiği gibi havalı, uzay istasyonundan bozma bir ortama sahip değil. Uzay ajansı, sıradan Windows yüklü bilgisayarların, 35-40 yıllık asansörlerin bulunduğu bir binada işlerini yürütüyor. Ek olarak, 20 yıldan eski yazılımlar ve veritabanları kullandıkları bile oluyormuş.

Bu otel çok güvenilir diyip gözlerinizi kapatmayın.

20 yılı aşkın deneyime sahip bir turizmciye göre, en lüks ve uluslararası otellerde dahi eskortluk hizmeti defacto olarak veriliyor. Müşterilerin, özellikle yabancı müşterilerin yoğun taleplerinin bu durumun önüne açtığını da eklemiş.

Artık havluları kendimiz götürüyoruz

Otel demişken, bir başka turizmci de otellerde kullanılan çarşaflar ve havlulara o kadar da güvenmememiz gerektiğini söylüyor. Bu ürünler sanıldığının aksine her gün yıkanmıyor, yıkansa dahi en ucuz ve zararlı kimyasallar barındıran deterjanla yıkanıyor ve temizmiş gibi kokması için üzerlerine koku sıkılıyormuş.

Pahalı bir saati mi gözünüze kestirdiniz?

Saatçilik sektöründe çalışan deneyimli bir satış danışmanına göre, satılan çoğu saatin maliyetli liste fiyatının yaklaşık 10-15%’ini geçmiyor. Aklınızda bulunsun.

Sinemada yenilen patlamış mısır…

Bir diğer itiraf da sinema salonlarından yükseliyor. Söylenene göre gecenin sonunda satılmayan patlamış mısırlar bir çöp pöşedine doldurulup ağzına sıkıca kapatılıyor ve ertesi gün yapılan taze mısırların arasına karıştırılıyor.

Doğayı sev, yeşili koru. Ama…

Ünlü bir zincir kahve dükkanında çalışan bir personelin söylediğine göre, geri dönüşüm kutusu ve çöp kutusu olarak ikiye ayrılan atıklar günün sonunda her türlü çöp kamyonunun dibini boyluyormuş. Geri dönüşüm umurlarında olmadığı gibi bu yalnızca çevreci görünmek uğruna yapılan bir pazarlama hamlesiymiş.

Sizin de bildiğiniz karanlık sırlar var mı? Yorumlarda belirtin!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
paco-hernandez

lan her şey dahilde otelde yemesen dışarda yiyecen onun da ne halt olduğu belli değil... en iyisi otellere verilecek parayla yazlık tutup kendin pişirip kendin yemek hacı ozaman...

corpse-bride

turızımdekı ısrafı bılmeyen yoktur zaten daha gecen kardesım gosterıyor bızım 200 tl ye yaptıracagımız pastayı yenılmedıgı ıcın cope gondermıser yazık gunah dedım

ml13

Göstermelik geri dönüşüm nası bi terbiyesizliktir ya yuhhh...

Gizli Kullanıcı

Türkiye'de devlet tesislerine(Lokanta, kafe) güvenebilirsiniz gençler. Hem mutfakları temiz, hem de yemekler ikinciye kesinlikle bırakılmıyor. Siyasi olarak falan bakmayın olaya, sadece içinde bulundum ve biliyorum. İkinciye verilmiyor dediğim yemekler, çeşitli yurtlara gönderiliyor(ben yetimhaneye verildiğini biliyorum, dini yurtlara verildiğini duydum ama emin değilim), bazende hayvanlara dağıtılıyor.

klemenjero

5 yıldızlı otel kalite müdürü olarak bir kaç bilgi de ben vereyim. Aslında sadece otellerde değil genel olarak, havuza girmeyin. havuzun temizlenmesi için yüksek miktarda klor kullanılıyor. bu sağlığa zararlı. özellikle çocukların akciğerine kaçması durumunda ciddi tehlike arz ediyor. eğer klorlanmazsa da bakteri gelişiyor. o da hasta ediyor. ozon gibi daha az zararlı yöntemler var ancak pahalı olduğu için çoğu işletme bunu kullanmıyor. hem ozon da olsa illa ki bir miktar klor atılması gerekiyor. Yiyecek içecek kalitesi ile ilgili olarak da şöyle çok basit bir düz mantık var. eğer otel konaklama fiyatı ucuzsa yiyecek içecek kalitesi de çok düşük olur. memlekette etin alkolün patatesin soğanın fiyatı belli. ucuz otelde kaliteli hijyenik yemek imkansızdır. (pahalı otelde kaliteli yemek bulacağınızın da garantisi yok). sevgiler

Görüş Bildir