Görüş Bildir
Haberler
Esrarengiz Ölüm: Kiralık Araçta 2 Ceset

Esrarengiz Ölüm: Kiralık Araçta 2 Ceset

Fatih UZUN
27.06.2014 - 21:50

Yapılan ilk incelemede, elleri eşarp ile bağlı olan Demet Akbaş'ın boynundan vurularak öldürüldüğü, Ümit Can Aydoğdu'nun ise çenesinin altında sıkılan saçmalarda vurulduğu ortaya çıktı. Jandarma Ümit Can Aydoğdu'nun Demet Akbaş'ı öldürdükten sonra intihar ettiği ihtimali ile cinayet şüphesi üzerinde duruyor.

Altınova ilçesine bağlı Tavşanlı Beldesi’nde amatör maçların oynandığı deniz kıyısındaki sahanın yanında bugün vatandaşların ihbarı üzerine 54 VD 655 plaklı otomobil içinde Ümit Can Aydoğdu ve Demet Akbaş’a ait olduğu belirlenen iki ceset bulundu. Yapılan ilk incelemede, elleri eşarp ile bağlandıktan sonra boynuna sıkılan pomapalı tüfek ile öldürüldüğü, sürücü koltuğunda oturan Ümit Can Aydoğdu'nun ise çenesinin altından sıkılan saçmalar ile yaşamını yitirdiği tespit edildi. Gece meydana geldiği sanılan olay sonrası jandarma ekipleri geniş çaplı soruşturma başlattı. Elde edilen ilk bulgulara göre, Ümit Can Aydoğdu ve Demet Akbaş’ın Kaynarca İlçesi'nde oturdukları, ayrı kişilerle evli oldukları ve birer çocukları olduğu belirlendi.

Ayrıca, Demet Akbaş’ın dün gece saat 22.00 sıralarında Kaynarca Karaçalı Mahallesi’nde birlikte oturduğu kayınpederinin iki katlı evinde, kendi odasına çıkacağını söyleyerek yanlarından ayrıldığı, sabah evde olmadığını gören kayınpederinin Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’ndeki jandarma komutanlığına kayıp başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

Yalova Cumhuriyet Savcısı’nın yaptığı incelemenin ardından Ümit Can Aydoğdu ve Demet Akbaş’ın cesetleri Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan jandarma, Ümit Can Aydoğdu'nun, tartıştıktan sonra Demet Akbaş'ı öldürüp intihar ettiği ihtimali ile çiftlerin öldürülme şüphesi üzerinde duruyor.

Süheyla GÖZDERELİLER-Zafer TOKUŞ/YALOVA-SAKARYA, (DHA)

Kaynak: http://www.dha.com.tr/esrarengiz-olum...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
1
1
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam