Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan: 'Ben Osman Öcalan'ın Kırmızı Bültenle Arandığını Bilmiyorum'

etiket Erdoğan: 'Ben Osman Öcalan'ın Kırmızı Bültenle Arandığını Bilmiyorum'

Ulaş
26.06.2019 - 22:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osaka'ya hareketi öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan burada yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde TRT Kurdi'ye konuşan ve Ekrem İmamoğlu'nu eleştiren Osman Öcalan için 'Doğrusu ben Osman Öcalan'ın kırmızı bültenle arandığını bilmiyorum' ifadesini kullandı. 

Terör örgütü PKK'nın eski yöneticilerinden Osman Öcalan geçtiğimiz günlerde devletin kanalında konuşma yapmıştı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bugün bir gazeteci konuyu gündeme getirerek Erdoğan'ın fikrini sordu.

'Kırmızı bültenle aranan Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'ın TRT'ye verdiği röportajı nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusu üzerine Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

'Doğrusu ben Osman Öcalan'ın kırmızı bültenle arandığını bilmiyorum ancak TRT'ye müracaat etmiş ve TRT Kürdi'de böyle bir program yapmışsa bunu da TRT'deki arkadaşlarımız bilirler. Ben o kurumdaki arkadaşlarımın da bu hassasiyet içerisinde adım attıklarına inanıyorum. Çünkü bu konularda da kendilerine güveniyorum. 

Yani TRT Kürdi'yi kurarken kimse bize 'Niçin TRT Kürdi'yi kurdunuz' demedi. Peki TRT Kürdi'yi kurduğumuza göre burada da TRT'yi yönetenler bütün hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak adımlarını atarlar ve TRT Kürdi'nin reytingini yükseltmeyi de düşünür, ülkeye neyin, nasıl faydalı olacağını da düşünür, buna göre de adımını atar ve buna göre de adımlarını atmışlardır.'

Erdoğan'ın açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Bazı yorumlar şöyle 👇

İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
952
387
153
38
14
6
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
İronici

ama ağam sen de iyicene taşak geçmeye başladın bizimle. hadi sen bilmiyordun da enişten de mi söylemedi sana?

Tıntın

Normalde böyle bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı görev ihmalinden dolayı istifa etmeli. Ama neyse.

Aynen ne kadar ahmakça bir düşünce ? bir lider görüntüsü veren kişinin onursuz davranışlarını biir ülkenin milletine maal etmek. Bundan daha cehaleti yok .

theIdeologie

Hdp'ye ve İmamoğlu'na kandilin desteğini alıyor diyorsunuz, Türkiye'nin Beka sorunu var diyorsunuz, Irak'ta Pençe Harekatı'nı düzenliyorsunuz ama teröristbaş... Devamını Gör