Erdoğan: 'Ben Osman Öcalan'ın Kırmızı Bültenle Arandığını Bilmiyorum'

 > 
3.9bPAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osaka'ya hareketi öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan burada yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde TRT Kurdi'ye konuşan ve Ekrem İmamoğlu'nu eleştiren Osman Öcalan için 'Doğrusu ben Osman Öcalan'ın kırmızı bültenle arandığını bilmiyorum' ifadesini kullandı. 

Terör örgütü PKK'nın eski yöneticilerinden Osman Öcalan geçtiğimiz günlerde devletin kanalında konuşma yapmıştı.

Osman Öcalan TRT'ye Röportaj Verip Ekrem İmamoğlu'nu Eleştirdi - onedio.com
Osman Öcalan TRT'ye Röportaj Verip Ekrem İmamoğlu'nu Eleştirdi - onedio.com

Bugün bir gazeteci konuyu gündeme getirerek Erdoğan'ın fikrini sordu.

"Kırmızı bültenle aranan Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'ın TRT'ye verdiği röportajı nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Doğrusu ben Osman Öcalan'ın kırmızı bültenle arandığını bilmiyorum ancak TRT'ye müracaat etmiş ve TRT Kürdi'de böyle bir program yapmışsa bunu da TRT'deki arkadaşlarımız bilirler. Ben o kurumdaki arkadaşlarımın da bu hassasiyet içerisinde adım attıklarına inanıyorum. Çünkü bu konularda da kendilerine güveniyorum. 

Yani TRT Kürdi'yi kurarken kimse bize 'Niçin TRT Kürdi'yi kurdunuz' demedi. Peki TRT Kürdi'yi kurduğumuza göre burada da TRT'yi yönetenler bütün hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak adımlarını atarlar ve TRT Kürdi'nin reytingini yükseltmeyi de düşünür, ülkeye neyin, nasıl faydalı olacağını da düşünür, buna göre de adımını atar ve buna göre de adımlarını atmışlardır."

Erdoğan'ın açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Bazı yorumlar şöyle 👇

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir