Emine Erdoğan'dan Salda Gölü Ziyareti: 'Görünce Mutmain Oldum'

 > 
189PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Salda Gölü'ne bir ziyaret düzenledi. Erdoğan bu ziyaretiyle ilgili olarak, "Gerçekten görünce mutmain oldum. Bütün halkımızın da mutmain olmasını tavsiye ediyorum." dedi.

Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'un davetlisi olarak geldi

Gölün kıyısında oluşturulan alanda Salda Gölü'nün çevre düzenlemesinden önceki ve sonraki fotoğraflarına bakan Erdoğan, Bakan Kurum ile Lifinia Doğa Proje ve Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'nde geçti.

Bakan Kurum: 'Hiçbir şekilde burayı betonlaştırmayacağız, asfaltlaştırmayacağız'

184 metre derinliğindeki gölün magnezyum açısından zengin olduğunu anlatan Bakan Murat Kurum, bu nedenle beyaz kumsalların Maldivler'e benzetildiğini kaydetti.

Bölgede vatandaşların günlük ihtiyaçlarını karşılayabileceği yapıların dışında herhangi bir yapıya izin verilmediğine işaret eden Kurum, "Yapacağımız proje kapsamında bu yapıların dışında herhangi bir yapı yapılmasına müsaade etmeyeceğiz. Hiçbir şekilde burayı betonlaştırmayacağız, asfaltlaştırmayacağız." diye konuştu.

Erdoğan: 'O halden bu hale gelişi gerçekten çok güzel bir girişim'

Erdoğan, millet bahçesi projesi tartışmaları ile gündeme gelen Salda Gölü ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

''Herkese gelip Salda Gölü'nü görmesini tavsiye ediyorum. Bize ilk söylendiğinde böyle şeyler anlatılmadı. 'Burası bakanlık eliyle kötü bir hale getirilecek.' dediler. Ben de Bakanıma bunu bildirdim. Dedi ki, 'Asla böyle bir şey yok. İsterseniz sizi davet ediyorum. Salda Gölü'ne gelin birlikte gezelim. Önceki ve sonraki halini size göstermek istiyorum.' dedi. Gerçekten görünce mutmain oldum. Bütün halkımızın da mutmain olmasını tavsiye ediyorum. O halden bu hale gelişi, gerçekten çok güzel bir girişim.''

Erdoğan'ın 'tatmin olmuş, doyuma ulaşmış' anlamına gelen 'mutmain' kelimesini kullanması, sosyal medyanın gündemindeydi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir