Ekrem İmamoğlu Görevi Devraldı: 'Her Şey Çok Güzel Oldu'

 > 
110PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki binasında gerçekleşen devir-teslim töreniyle İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan, görevi devraldı. İmamoğlu, belediye binası önünde toplanan vatandaşlara seslendi. 

İmamoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan görevi devraldı

İmamoğlu, görevi devralmasının ardından şu konuşmayı yaptı:

"Türkiye’nin en büyük kenti, Avrupa’nın en büyük kenti İstanbulumuza hep beraber hizmet etme karakteriyle hareket edeceğime herkesin huzurunda elbette ki söz veriyorum. Başta İstanbul Valimiz olmak üzere ülkenin her kademesiyle İstanbullu adına, İstanbul için çalışmayı şiar edinmiş bir anlayışla yürüyeceğim. Dolayısıyla herkesle uyum içinde çalışmayı diliyorum. İstanbulumuzun çok şeye ihtiyacı var. Allah mahcup etmesin."

İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki binası önünde yapacağı konuşma öncesi vatandaşlar, bina çevresini doldurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki binası önünde vatandaşları selamladı.

İmamoğlu'nun konuşmasını dinleyen vatandaşlar 'hak, hukuk, adalet' sloganlarıyla konuşmayı sık sık böldü📹

'Bugün demokrasi bayramı, bugün İstanbul’un bayramı'

Saraçhane'de halka hitap eden İmamoğlu, 'Bugün demokrasi bayramı' diyerek şöyle konuştu:

"İstanbul’da yaşamanın, bu milletin bir ferdi olmanın, bu güzel bayrağın altında, bu güzel gökkubbenin altından demokrasiye inanmanın, o gururu yaşamanın büyük bir keyfi içerisindeyiz. Sizlerle omuz omuza olmanın büyük bir keyfini yaşıyorum. Bugün demokrasi bayramı, bugün İstanbul’un bayramı. Hep birlikte çok güzel işler başaracağımızın müjdecisi bugün. 31 Mart’ta durdurmak istedikleri saati 23 Haziran'da millet açtırdı. Saati durdurarak zamanın akışını önleyemezsiniz. Milletin iradesini hiç kimse geri çeviremez, hiç kimse yok sayamaz. Milletin iradesini yok sayanlara İstanbul öyle bir güzel ders verdi ki 'Alın 850 bin defa İmamoğlu'na oy veriyorum' dedi. Öyle bir ders verdi ki 'Yaşasın cumhuriyet yaşasın demokrasi' dedi. Türkiye herhangi bir Orta Doğu ülkesi değildir, Türkiye damarlarına kadar demokrasiye inanmıştır."

'İstanbul’u seferberliğe davet ediyorum'

İstanbul'da yaşayan 16 milyon vatandaşa teşekkür eden İmamoğlu şöyle davam etti:

"Ben İstanbul’da yaşayan herkese, 16 milyon insana teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bu şehirde 16 milyon insanımıza eşit olduğumuzu gösterdik biz. Eşitlik duygusu çok önemli. Yok ayrımcılık, Türk, Kürt herkes eşit. Ermeni’si, Rum’u, Süriyani’si Yahudi’si, Arab’ı Arnavut’u herkes eşit. Miletçe biriz biz. İstanbul’da israf bitecek, tasarruf başlayacak gelir adaleti başlayacak. Hakça, eşit bir şekilde İstanbul'un nimetlerini 16 milyon insana paylaştıracağım. Benim sefer görev emrim çıktı. Hep birlike çözüm üreteceğiz. İnsanların İstanbul’a gönül vermesini istiyorum. Bana yardımcı olmanızı istiyorum. Hep birlikte İstanbul'da benimle birlikte çalışmaya hazır mısınız? Birlikte İstanbul’u ayağa kaldıracağız. Mali anlamda hazır olan iş insanlarına sesleniyorum: Başta kreş kampanyamız olmak üzere birçok sosyal projemize eşlik etmelerini istiyorum. İstanbul’u seferberliğe davet ediyorum."

'Artık liyakat var, adalet var'

"Trafikte korna çalmayacağız, yolda giderken arabadan camdan dışarıya çöp atmayacağız. Yere çöp atmayacağız, atanları uyaracağız. İstanbul’u hep birlikte temiz tutacağız. Seçimin kazananı İstanbul ve Türkiye’dir. İstanbul’un küslerini barıştıracağız. Siyasette kirli dili yok edeceğiz. Partizanlığı bu binalardan söküp atacağız. Artık liyakat var, adalet var. Unutmayalım."

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'nin Saraçhane;'deki binasının önündeki konuşmasını tamamladı. Binlerce kişinin yerinde dinlediği konuşmasının sonunda "Her şey çok güzel olacak" sloganları atıldı. İmamoğlu, bu sloganlara "Oldu, Oldu" sözleriyle yanıt verdi. 

İmamoğlu bugün İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını almıştı👇

Yeniden Saraçhane'de: Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Aldı - onedio.com
Yeniden Saraçhane'de: Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Aldı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir