Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ebay'de Satışa Çıkmış En Absürt 14 Şey

21PAYLAŞIM

1. Görünmezlik

Bi' çakal satıcı, görünmezlik satmaya çalışmış ancak eBay tarafından doğal olarak kimseyi yanıltmamak için bu ilan kaldırılmış.

2. Mısır gevreği tanesi

Sizce tek bir mısır gevreğinin bedeli ne olabilir? Satıcı Bill Bennett, 1cent'ten açık arttırmayı başlatmış, ve satış Kasım 2009'da 1.85 dolara kadar çıkarak gerçekleşmiş.

3. Bir bardak su

Bazı "hayran"lar sevdikleri ünlüye ait olan her şeyi almak için sabırsızlanırlar. Bunun en güzel kanıtı da 2008 Haziran'ında Elvis Presley'in 14 Nisan 1972 konserinden sonra bıraktığı iddia edilen ve tam 455 dolara satılan bir bardak su. Bir su için biraz pahalı değil mi sizce de?

4. Piton yılanının bağırsaklarından çıkarılmış golf topları

Evet yanlış duymadınız. Satıcı, piton yılanından ameliyatla çıkarılan 4 golf topunu eBay'de 1,401 dolara satmış.

5. Çiğnenmiş sakız

Britney Spears tarafından çiğnendiği iddia edilen sakız, tam 263 dolara satıldı.

6. Spor Araba

İlginç olan araba değil aslında,fiyatı. Araba tamamen gerçek, oyuncak falan değil, tam olarak kaçırılmaz bir fırsat.Tim Shaw'un Lotus Esprit Turbo arabası karısı tarafından boşanma sürecinde 77 sent'e satışa çıkarılıp, 5 dakika içerisinde 90 sent'e satılmış.

7. Yeni Zelanda

Hadi eşyaları satmayı anlarız, ama bir ülkeyi baştan aşağı satmaya kalkmak? Çılgınlık. 2011'de Avustralyalı bir satıcı Yeni Zelanda'yı satışa çıkardı ve açık arttırmayla sunulan 22 teklif sonucunda arttırma tam 3,000 dolara kadar yükseldi. Daha sonra haliyle yetkililer bu satışı geçersiz kıldı.

8. E.T. Filmi hayali karakteri Bicycle Siren

Bir film karakterini nasıl satışa çıkarırsınız? Hem de 9 dolara! Üstelik bu korku unsuru karakteri kim çocuğuna almak ister ki?

9. Hayalet

Martin Fawcett adlı satıcı, arkadaşı olduğunu iddia ettiği hayaleti satışa koydu.Malesef, hayalet yeni sahibini bulamadan, eBay satış politikalarına aykırı olduğu için "ürünü" kaldırdı.

10. Vampir Öldürme Kiti

Kutsal su, toprak, ne varsa bu çantada... Evinizin etrafında dolanan vampir falan varsa,kitiniz hazır sizi bekliyor.Üstelik sadece 2,000 dolarcık!

11. Tamı tamına bir hayat

İnsan hayatı kaç para eder dersiniz? Avustralyalı Ian Usher hayatını 384,000 dolara satışa çıkardı. Satış aynı zamanda Usher'ın arabasını,motosikletini,paraşütünü ve iş hayatında bir kaç günü,ve bütün arkadaşlarıyla olan ilişkisini de kapsıyor.

12. Gölge

Hayalet ürününün aksine, bu "eşya" satıldı. 17 dolara,keyfinizce kullanın. Ne yapacaksanız artık.

13. Hayali Arkadaş

Satıcı, Jon Malipieman adını verdiği "hayali arkadaş"ı satışa koydu ve 3,000 dolar vermeyi kabul eden bir alıcı buldu.

14. Meryem Ana'lı sandviç

Satıcı, 2004'te yarısı yenmiş bir sandviçi satışa koydu. Üstünde Meryem Ana'nın resminin bulunduğu iddia edilen ürün, 28,000 dolara satıldı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir