Dünyanın İlk Silikon Memelere Sahip Olan Kadını Timmie Jean Lindsey ile Tanışın

-

Silikon denilince çok az kişinin aklına yapı malzemesi gelir çünkü çoğu kişi bunun bir göğüs implantı olduğunu düşünür. Günümüzde silikon implantlar, dünya üzerinde birçok kadın tarafından tercih ediliyor. Sebepleri ve sonuçları birbirinden farklı olsa da bu cesareti dünyaya yayan tek bir kadın var: Timmie Jean Lindsey. Tam 54 yıl önce ilk silikon taktıran kadının neden böyle bir şey yaptığını merak ediyorsanız sizi aşağı alalım:

Günümüzde alışık olunan silikonlu meme şeklini hemen hemen çoğunuz biliyorsunuz.

Normalden daha yuvarlak ve dik görünüm elde etmek için kullanılan bu implantın ilk olarak 1962 yılında denendiğini kim bilebilirdi ki?

"İçinde ne var?" diye merak edenler içinse hemen gösterelim:

Silikon implantın birçok çeşidi var. Dışı silikon maddesi ile çevrili bu balonun içi yine silikon karışımı bir jel ile dolu. Bazılarında ise serum fizyolojik denilen tuzlu su var. Hatta soya yağı ile elde edilen implantlar da var ancak bu henüz çok yeni bir yöntem.

Ve tarihteki ilk silikon taktıran kadınla tanışın: Timmie Jean Lindsey

Timmie, şu an silikon tercih eden kadınlardan daha farklı. Çünkü o tamamen arkadaşı Dr. Thomas Croni'nin ricası ile denek oldu. Yani herhangi bir estetik beklentisi yoktu.

Amaç, birden fazla çocuk doğuran kadınların deforme olan memelerini yeniden aynı forma sokmak.

1962 yılında 30 yaşında olan Timmie, hiç tereddüt etmeden bu deney için bıçak altına yattı ve bilim tarihine adını yazdırdı.

Ameliyat sonrası göğsünde bulunan yabancı maddeler ile yaşamanın pek de kolay olmadığını söylüyor.

Nasıl olsun ki? İlk başlarda göğüslerinde sadece bir sertlik hissetiğini söyleyen Timmie, daha sonra spor yaparken çok acılar çekmiş. Hatta bunlara ağız kurulukları, gözlerde kuruma ve kronik yorgunluk da eklenmiş.

Yine de tarihe geçmiş olmaktan dolayı hiç pişman değil.

Bu cesaretinden sonra şu an dünyada bulunan 2 milyon kadının da silikon taktırma konusunda önünü açmış oldu haliyle. Ama bu arada depresyona girmiş, bir süre psikolojik tedavi görmüş.

Timmie'nin ameliyat öncesi ve sonrası memelerinde yaşanan değişim de işte böyle.

Yani günümüzde görmeye alışkın olduğumuz abartı henüz burada yok. Sadece gözle görülür bir form değişikliği var. Bu arada hatırlatmakta fayda var; silikon implantlar sadece estetik görüntü için kullanılmıyor. Meme kanseri sebebiyle göğüsleri alınan kadınlar da bir çeşit silikon implant kullanabiliyorlar.

Ameliyattan sonra evlilik teklifi alan Timmie, çektiği ağrıların tesellisini böyle bulmuş.

Şu anda 84 yaşında olan Timmie'nin 4 tane çocuğu var. (Allah bağışlasın teyzem)

Onca yıldan sonra silikonlarını çıkartmak için bıçak altına yatması ise neredeyse imkansıza yakın

Çünkü 84 yaşında bir kadının bu ameliyat için epey risk altında olduğunu söylüyor doktorlar. O yüzden silikonlarını ömür boyunca taşıyacak.

Ne diyelim, yüreğine sağlık Timmie Teyze...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gokhan96

O zaman ki zamanda göğsüne silikon taktırmak çok büyük bir cesaret ister, milletin sana bakacağı gözlere rağmen bunu yapabilmek çok zor... Valla ben Bursa'da oturuyorum, Timmie Teyze İstanbul gibi yakın olsaydı, cesaretini tebrik etmek için gider bir elini öperdim, aslan teyzem helal be...

asiye-erdol

Abazan erkekler yine toplanmış.

eastking

insanları kandıriysiniz.

ysfoztruk

84 yaşıda Ömür boyu taşıyacak??? Ömür boyu taşımış diyeydiniz bari la.

Gizli Kullanıcı

İlk dolandırıcı

Görüş Bildir