Deprem Toplanma Alanları İçin Tepki Göstermişti: Ece Üner'in Sözleri Yargıya Taşınıyor

 > 
206PAYLAŞIM

Show Haber sunucusu Ece Üner dünkü depremin ardından, "İstanbul'da 493 bölgeden 416'sına AVM, rezidans ve gökdelen inşa edildiğini" söyleyerek tepki göstermiş ve bu açıklama sosyal medyada gündem olmuştu. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, "toplumu yanlış bilgilendirdiği" gerekçesiyle Üner'den şikayetçi olacaklarını söyledi.

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Ece Üner'in sözlerine sosyal medya hesabından yanıt verdi. Güllüoğlu, hukuki yollara başvuracaklarını kaydetti.

Güllüoğlu, "Ece Üner güya gazetecilik yapmış. Hayret bir şey! Acaba kimi aradı sordu toplanma alanı kaç tane var diye, acaba E-devlete hiç girip baktı mı? Bu nasıl bir gazeteciliktir?! Hangi yılda kaldınız? Nasıl bilgi topladınız?! AFAD olarak toplumu yanlış bilgilendirdiğiniz için hukuki yollara başvuracağız. Herkesi yaptığı işte sorumlu davranmaya, insafa, izana davet ediyorum" dedi.

Ece Üner ne demişti?

Ece Üner: '493 Toplanma Alanından 416'sı Alışveriş Merkezi, Rezidans! Neyse ki Deprem Anında Alışveriş Yapabileceğimiz Yüzlerce AVM Var' - onedio.com
Ece Üner: '493 Toplanma Alanından 416'sı Alışveriş Merkezi, Rezidans! Neyse ki Deprem Anında Alışveriş Yapabileceğimiz Yüzlerce AVM Var' - onedio.com

Show Haber sunucusu Ece Üner, dün Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından, "İstanbul'da olası bir depremde bizlerin toplanma alanı olarak belirlenen 493 bölgeden 416'sına AVM, rezidans ve gökdelen inşa edilmiş. Neyse ki deprem anında alışveriş yapabileceğimiz yüzlerce AVM alternatifi var" diyerek tepkisini göstermişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir