Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Danimarka'nın 'Ülkenize Dönün Güneşli Suriye'nin Size İhtiyacı Var' Yazan İnsanlık Dışı Afişine Gelen Tepkiler

23PAYLAŞIM

Kin ve nefreti körükleyip alenen ilan etmeye ne gerek var?

Geçtiğimiz günlerde Danimarka Hükümeti Suriyeli göçmenleri sınır dışı etmek için harekete geçti. Suriye'nin başkenti Şam'ın artık "güvenli bir bölge" olduğunu gerekçe göstererek oturma izinlerini iptal etmeye başladı.

Danimarka Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod konuyla ilgili Politiken gazetesine yaptığı açıklamada, “Suriye’nin birçok yerinde hala iç savaş sürüyor, ancak ülkenin durumun farklı olduğu bazı kısımları var” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün ise İbrahim Haskoloğlu paylaştığı bir tweetle Danimarka'nın bazı yerlerindeki afişlere dikkat çekti 👇

twitter.com

Danimarka'nın insanlık dışı olarak nitelendirilebilecek bu hareketine tepkiler çığ gibi büyüdü 👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

'Darısı başımıza' diyerek afişin doğru olduğunu savunanlar da vardı 👇

👇

En güzel cevap ise Suriyeli mülteci bir doktordan geldi 👇

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deyyus

Bir tane video vardı; savaştan kaçıp gelen suriyeliyi evinizi açarmıydınız diye? -Adamlar evet diyor. - Röportajı yapan çağırıyor oradan hemen suriyeliyi -Müthiş bir R görüyoruz tabi :))). Bu arada suriyelileri istemiyoruz... Afgan, Türkmenistanlı, Afrikalı vs... Onlar için bir tane şikayetçi duymazsın. Bir toplumdan herkes mi yaka silker ya... Düşünün adamlar seçilen sözde elit suriyeliden rahatsız...

koala70223321

danimarkanın dışişleri bakanı jeppe kofod 15 yaşındaki bir kız ile cinsel ilişkiye girip sonra ise "sahroş ve aptaldım" diyen kişi buydu çok iyi hatırlıyorum.

marise

Siz gelmeden önce ne ya sokmasaydınız o zaman ülkenize siz birbirinize düşmansanız diğer ülkeler de bunu kullanır. Niye bu dış güçler Norveç'in üstüne hiç oyun oynamıyor? İşin insanlık kısmına girersek Arap ülkeleri niye almıyor? Malezya 2000 Suriyeli alacaktı da halk ayağa kalktı ama gidiyorlar Japonya hiç Suriyeli almadı diye nefret kusuyorlar. İskandinav ülkeleri başta hümanist bir şekilde davrandı aldı. Sonrasında neler neler gördük tecavüz gasp saldırı. Benim yaşadığım şehirde ne kadar cinayet işlediler ev hapsi verileni Suriye sınırında yakaladılar. Bireysel olarak kötü davranmam o küçücük çocukların halini görünce çok üzülüyorum ama . Hüsnü Mahalli'nin birkaç yazısını okumuş olsaydı hükümet belki bu duruma düşmezdik ama adamı dava edip duruyorlar. Demem o ki Ulu bakan Soylu kapıları açınca gördük hepimiz .

moydinerzya

Keşke Türkiye de aynısını yapsa bakteri gibiler gittikleri yere uyum sağlamıyorlar ki her yeri pislettiler bok içinde bıraktılar... Bence de güneşli suriyelerine geri dönüp biraz da ülkelerine bi faydaları dokunsun amk.

unicorn26

Bence hiç kimse Danimarka ve Avrupa Birliği ülkelerine kızmasın. Sonuçta hiç kimse dertsiz başına dert açmak ve yeni sorunlarla baş etmek istemez. Adamlar haklılar çekirge sürüsü gibi adamların ülkelerine gitmenin hiçbir mantığı olmaz. Hem ayrıca mültecileri sadece Avrupalılar sahiplenecek diye bir şey yok. Neden petrol zengini Arap Ülkeleri mültecilere kucak açmıyorlar hani bütün müslümanlar kardeşti...😏😮😯 Müslümanlar neden İslam Ülkelerine göç etmiyorlar anlamak mümkün değil. Yani kısacası bana göre Danimarka Devleti ırkçılık yapmıyor ve göçmenleri de beslemek barındırmak zorunda değiller ....

Görüş Bildir