Görüş Bildir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sözleşmeli Öğretmenlere Müjde

Anasayfa > Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Eğitim Şurası'ndan yaptığı konuşmada, 'Çalışmaları tamamlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu inşallah kısa sürede Meclisimizin takdirine sunacağız. Kadrolu öğretmen ile sözleşmeli öğretmen ayrımını ortadan kaldırıyoruz. Uzman öğretmenlerimiz, hem bir derece alacak hem de maaşlarında 1000 lira artış olacaktır. Başöğretmenlere ilave derece verecek ayrıca maaşlarında da 2 bin lira artışa gideceğiz.' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki 20. Milli Eğitim Şurası'na katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

  • (Öğretmenlik Meslek Kanunu) Bu düzenleme sayesinde öğretmenlerimiz tarihte ilk kez kapsamlı ve bütüncül bir meslek kanununa kavuşacaklar.

  • Kadrolu öğretmen ile sözleşmeli öğretmen ayrımını ortadan kaldırıyoruz.

  • Öğretmenliği kariyer mesleği olarak tanımlayarak adaylık, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik için hak, görev ve sorumlulukları netleştiriyoruz.

  • 10 yıllık uzman öğretmenler, eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı oldukları takdirde 'başöğretmen' unvanıyla görev yapacaklardır.

  • Öğretmenlikte adaylık kaldırma sınavını bir kenara bırakıyoruz. Mesleki gelişmeleri temelinde bir program uygulayarak adaylarımıza destek olacağız.

  • Eğitimlerini tamamlayan ve sınavdan başarıyla geçen uzman öğretmenlerimiz, hem bir derece alacak hem de maaşlarında 1000 lira artış olacaktır.

  • (Başoğretmenlere) Bu öğretmenlerimize ilave derece verecek ayrıca maaşlarında da 2 bin lira artışa gideceğiz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
4
1
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Napcan adımı

Zaten sözleşmeyi bunlar getirmedi mi neyi kaldırıyolarmış? Ayrıca bu uzman öğretmen baş öğretmen durumu da ayrımcılık oluyor. Dünyanın hiç bir yerinde duymad... Devamını Gör