Çukur İzleyicisine Müjde: Amca Cumali'nin Kim Olduğunu Bulduk!

163PAYLAŞIM

Bölümlerdir Amca Cumali Koçovalı ve mafya babası Halil İbrahim'in kim olduğu kafamızı karıştırıyor. Galiba bir fikrimiz var...

Çukur dizisi bu sezon final yapacak. Yavaş yavaş konular toparlanır derken, yeni soru işaretleri de doğmaya başladı.

Enteresan olan, 4. sezonunu yaşayan bir dizi olarak hala heyecanı koruması. Erdenetler düşman gibi düşman, Yamaç ise iki ateş arasında.

Bu sezon Kahraman karakteri de flashbacklerle diziye döndü. Biz günümüzde, o da geçmişte aynı kişinin peşine düştük.

Burası İdris'in abisi, Cumali Koçovalı'nın mezarı. Bizim deli fişek Cumali, amcasının ismini almış yani.

Erdenetler bir hainlik yapıp bu mezarları birbirine katmış, taşları kırmıştı. Cumali yeniden yaptırayım derken bir gerçekle karşılaştı: Mezar boş! Yani Amca Cumali hala hayatta...

Yıllaaaaaar yıllar önce Kahraman da tesadüf eseri bu mezarın boş olduğunu öğrenmiş ve peşine düşmüş. Galiba bir sonuca ulaşmış ve aile sırrını da çözmüş ama bunu henüz görmedik.

Cumali de peşine düştü ama henüz gerçeğe ulaşamadı. Tam onunla uğraşırken bir de karşısına Halil İbrahim diye bir adam çıktı.

Geçen sezon Nedim isimli bir karakter diziye girmiş, kahvede çalışmaya başlamıştı. Bu sezon bu adamın kendisini tanıttığı gibi topal, yoksul, iyi niyetli biri olmadığını öğrendik.

Meğer büyük bir uyuşturucu mafyasının sağ kolu bir adammış. Kalpsiz bir katil, sadık bir köpek imiş.

Halil İbrahim isimli bir adama çalışıyormuş. Bu adamın yüzünü göremedik, sesini duyamadık. Sadece Koçovalı ailesine zarar vermek istemediğini, imtina ettiğini fark ettik.

Hatta Cengiz Erdenet'in Yamaç'ı bu yüzden yanına aldığını, en büyük ve güçlü düşmanı Halil İbrahim'e karşı koz olarak elinde tuttuğunu anladık. İyi de neden? Yamaç ve Halil İbrahim ne alaka şimdi?

Hatta henüz yüzünü görmediğimiz diğer oğlunun da aynı mantıkla Halil İbrahim'in yanında olduğunu düşünmeye başladık.

Geçmişte de Kahraman Koçovalı, öldürülmesine ramak varken Halil İbrahim'in adamı tarafından öldürülmemiş. Selamı var denmiş, çekip gitmişler.

Aklımıza kurt düştü, acaba bu Halil İbrahim dedikleri, İdris'in abisi Cumali Koçovalı olabilir mi?

İdris'i biliyoruz, uyuşturucuya geçit vermiyor. Acaba abisi parayı burada aradığı için araları bozulmuş ve ailesine de amcaları için 'öldü' demiş olabilir mi?

Mezar taşında ölüm tarihi 1971 olarak yazıyor. Demek ki mevzu çok eski.

Bu sır belki de hiç ortaya çıkmayacaktı ama denkleme bir şey daha girdi: Meliha

Meliha, çekip gitmeden önce Emmi'ye çok büyük bir sır verdi. Ve bu sırrın Emmi'yi şok ettiğini, Yamaç ile ilgili olduğunu da söyleyebiliriz.

Daha önce İdris'i de Yamaç'a artık gerçeği söyleme konusunda baskı yapmıştı. O sır, Cumali Koçovalı'nın yaşadığı ve Yamaç'ın da onun oğlu olduğu olmasın?

Zaten Yamaç abilerine hiç benzemiyor. Cumali ve akça pakça sarışın bir kadının oğlu olmasın? Şimdi de Halil İbrahim ismi ile oğlunun hala arkasını kolluyor olabilir mi?

Gelelim neden fikrimizin pekiştiğine. İdris, Yamaç'a "Bana bir tohum ver." demişti hatırladınız mı? "Halil İbrahim'in soyu devam etsin." Halil İbrahim, büyük dedenin ismi.

Sadece eldivenini gördüğümüz bu büyük Halil İbrahim, atasının ismini kendine mahlas edinmiş olabilir mi?

Görsel: Aslının Sureti

Pekiiiiiii, hikayesi bir türlü tamamlanmayan Halil'i hatırladınız mı? Bu isim benzerliği, gerçekten isim benzerliği mi?

Vartolu Kahraman'ı öldürtmek üzere oteli kurşunlatmış, o sırada kaza kurşunuyla Halil denen bir adamın oğlu ölmüştü. Vartolu ile rastlantısal olarak karşılaşmış ve Vartolu bu hikayeyi öğrenince yıkılmıştı.

Belki de bize kendini Halil İbrahim diye tanıtan Cumali Koçovalı, kendi oğluna Halil ismini vermiştir. Bilemeyiz...

Ne düşünüyorsunuz, teorilerimize katılıyor musunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fatih-basar-yuzer

Bunu öngörmek zor değil. 3 hafta önce şu videoya ( bu yorumu yapmışım: "Yamaç’ın dedesinin adı da Halil İbrahim değil miydi? İdris Koçovalı bir yerde tohum meselesi önemlidir konuşmasında “Biliyorum ki Halil İbrahim soyu kurumayacak” diyordu. Burada bahsedilen Halil İbrahim biraz genç bence, amca Cumali Koçovalı’nın oğlu olabilir. Deli Halil çıkmasın yav bu Halil İbrahim? :) 3 hafta önce"

gokturk3

Ula alt tarafı Türk dizisi çukur işte beyin fırtınası yapacak bi durum yok saçma sapan bir şekilde birbirlerine bağlarlar nasıl olsa malum Türk dizilerinde dünya yozgat kadar biyerdir :D

cengizhan-cebe

Ulan çukur bitiyor mu bu sezon :(

xenna

zıplıyor herkes kanguru sankiieey

erdalbakkall

en son tekerle mi ne çatışmaya girmişlerdi ondan sonra neler oldu bilmiyorum izlemeyi bırakmıştım

Görüş Bildir