Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çöpten Çıkan Oyuncaklarla Çocukların Yüzünü Güldüren Karton Toplayıcısı: Ali Çevik

 > 
614PAYLAŞIM

Antalya'da konteynerlerden topladığı kartonları satarak geçimini sağlayan 55 yaşındaki Ali Çevik, çöpten bulduğu oyuncakları özenle temizleyerek ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıyor.

Dar gelirli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Ali Çevik, geçimini sağlamak için hep bir mücadele içerisinde.

"Düldül" adını verdiği sepetli motosikleti ve sokakta bulup sahiplendiği "Garip" adlı köpeğiyle çöp konteynerlerinden karton topluyor.

Çevresinde yardımseverliğiyle tanınan 3 çocuk babası Çevik, sabahın erken saatlerinde yollara düşüyor.

Çöpten oyuncaklar bulmaya başlayınca, çocukları sevindirmeye karar vermiş.

Çocukluğunda oyuncağı olmamasının acısını hep içinde taşıdığını aktaran Çevik, bu düşünceyle çocukların yüreklerine dokunmaya karar vermiş.

Çevik, "Her çocuğun oyuncağı olsun, sevinsin" diyerek çöpten topladığı oyuncakları özenle temizliyor ve çocuklara hediye ediyor.

Çocukların görmesi için sepetli motosikletini oyuncaklarla süslüyor, oyuncakların bir kısmını da evinin bahçesinde sergiliyor.

Atık malzeme toplayıcılığını severek yaptığını ifade eden Çevik "Bereket versin karnımız doyuyor. En azından kimseye muhtaç olmuyoruz. Kimseye el açmamak, kimseden bir şey istememek için bu işi yapıyorum" dedi.

"Çocuklarına oyuncak alamayan aileler var." 🎥

Ali Çevik, çocukların sevincinin her şeye değer olduğunu vurgulayıp şöyle devam etti: 

"Çocuklarına oyuncak alamayan aileler var. Çocukların mutluluğuna vesile oluyorum, istedikleri oyuncağı benden alabiliyorlar. Onlara oyuncak veremediğimde canım acıyor. Çocuklar beni gördüğünde koşarak yanıma geliyor. İstedikleri oyuncakları seçmelerine müsaade ediyorum. Bazı çocuklar da 'Amca ben de oyuncağımı verirsem aracına asar mısın?' diyor. Onlardan daha çok mutlu oluyorum. Oyuncaklarla süslü çöp arabam güzel, eğlenceli oldu. İnsanlar oyuncakla süslü arabamı görünce tebessüm ediyor."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir