Görüş Bildir
Haberler
Çocuk Yoğun Bakıma Kaldırıldı: Kuran Kursunda Dayak İddiası Meclis Gündeminde

etiket Çocuk Yoğun Bakıma Kaldırıldı: Kuran Kursunda Dayak İddiası Meclis Gündeminde

Mersin'in Tarsus ilçesinde, mahalle imamı tarafından dövüldüğü ileri sürülen S.C.K. (8) hastaneye kaldırıldı. Çocuk yoğun bakımda tedavi görürken, imam gözaltına alındı. Mersin'in CHP'li Milletvekili Ali Mahir Başarır, Kuran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a verdiği soru önergesi ile konuyu TBMM gündemine taşıdı.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Kadelli Mahallesi'ndeki camide meydana gelen olayda, iddiaya göre çocuklara Kuran öğreten imam Gazi G., 'yaramazlık yaptığı' gerekçesi ile öğrencisi erkek çocuğu S.C.K.'yı dövdü. Aldığı darbeler sonucu bayılan çocuk, ambulansla Tarsus Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İmam gözaltına alındı

İmam gözaltına alındı

Hayati tehlikesi bulunduğu belirlenen küçük çocuk ilk müdahalenin ardından yoğun bakımda tedaviye alınırken, Gazi G. de jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

"Müftünün basın mensuplarını arayıp konuyu gündeme getirmemelerini söylediği doğru mu?"

"Müftünün basın mensuplarını arayıp konuyu gündeme getirmemelerini söylediği doğru mu?"

Mersin'in CHP'li Milletvekili Ali Mahir Başarır, Kuran kursunda dayak iddiasını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a verdiği soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı.

İlçe Müftüsü Ali Can'ın, imam Gazi G.'yi korumaya çalıştığını öne süren Başarır, önergesinde şu sorulara yer verdi:

  • 8 yaşındaki bir çocuğa dayak atan İmam Gazi G. hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılmış mıdır? 

  • Söz konusu dayakçı imam görevden el çektirilecek midir? 

  • Tarsus Müftüsü'nün yaşanan vahim olaydan basını uzak tutmaya çalışması, aileyi arayarak davacı olmamaları konusunda ricada bulunması ve bazı basın mensuplarını da arayarak konuyu gündeme getirmemeleri konusunda sözlü ricada bulunması doğru mudur? 

  • Doğru ise Tarsus Müftüsü hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılmış mıdır? 

  • Müftülerin görevi, bölgelerindeki açılan kurslarda çocuklara dayak atan imamları korumak mıdır? Yoksa bu tür vakaları en asgari seviyeye çekmek midir? 

  • Son 5 yıl içerisinde müftülükler tarafından açılan kurslarda, çocukların darp, şiddet, taciz vs. edilmelerinden dolayı kaç kurs görevlisine idari işlem yapılmıştır?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
391
100
40
10
6
5
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Yusuf Cemil Sarı

Ateist nesil nasıl yetiştirilir adlı projesi bu akpnin.. 20 yıl sonra islama inanan bir avuç kime kalacak bu ülkede

Sons of Anarchy

Olur mu canım Islam hoşgörü dinidir, gerçek Islam bu değil :D

lonelyrider111

Şu ülkeye müslümanlar kadar zarar veren olmamıştır. Seçim gecesinde bile müslümanlar oy çalmasın diye ateistler birlikte çalıştı. Ama bu ülke yediği yarrakta... Devamını Gör

mldudikof

Münafıklardır o müslüman olsa duramassın. Zira bir paket sigaraya vurdururken 1 gecede karar alıp başını örtenlerle bunların pimpliğini yapan orçların her k... Devamını Gör