Görüş Bildir
Haberler
Çift Maaşla Gündeme Gelmişti: Havvanur Yurtsever HSK'nın Yeni Üyesi Oldu

Çift Maaşla Gündeme Gelmişti: Havvanur Yurtsever HSK'nın Yeni Üyesi Oldu

Batuhan
25.11.2021 - 08:33

TBMM Genel Kurulu'nda HSK'dan boşalan üyelik için yapılan gizli oylama da Avukat Havvanur Yurtsever seçildi. HSK'nın yeni üyesi Yurtsever daha önce çift maaşla gündeme gelmişti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

TBMM Genel Kurulunda Hakim ve Savcılar Kurulunda boş bulunan bir üyelik için oylama yapıldı. Birinci turda seçilmek için 400 oy arandı.

Oylamanın birinci turunda 348 milletvekili oy kullandı. Timur Borahan 7 oy, Mustafa Halit Çelik 5 oy, Havvanur Yurtsever 323 oy aldı. 2 oy boş ve 11 oy geçersiz kullanıldı.

Havvanur Yurtsever 327 oy aldı

Havvanur Yurtsever 327 oy aldı

Ardından ikinci tur oylamaya geçildi. İkinci turda seçilebilmek için 360 oy alınması gerekiyordu. Timur Borahan 14 oy, Mustafa Halit Çelik 5 oy, Havvanur Yurtsever 327 oy aldı. 2 oy boş ve 9 oy geçersiz kullanıldı.

En çok oyu alan iki aday arasında ad çekme usulüne göre seçim yapıldı. Buna göre Havvanur Yurtsever, Hakim ve Savcılar kurulu üyeliğine seçildi.

Çift maaşla gündeme gelmişti

Çift maaşla gündeme gelmişti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un müşavirliğini ve bakanlığın hukuk işlerinden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Havvanur Yurtsever, Emlak Konut’un yönetiminde de yer almış ve çift maaşla gündeme gelmişti

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
23
9
2
2
2
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Delta

Ye kürküm ye...

Pasif Kullanıcı

Maşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşaaallllaaahhhhhhhh

swedishchef

bunlar cirpinislar, farkindasiniz dimi...